Cristiano Ronaldo je po podaji Lucasa zadel v osmi minuti, izjemno priložnost za še en zadetek pa je imel v sodnikovem podaljšku, ko je bil sam pred Sergiom Alvarezom, vendar mu lob ni uspel. Foto: Reuters

Za Real, ki je z 21 točkami na vrhu lestvice (tam se mu lahko v nedeljo pridruži Barcelona, ki gosti Eibar), sta v prvem polčasu zadela Ronaldo in Brazilec Danilo (podajalca sta bila Lucas in Jese), zmago pa je v zadnjih sekundah tekme potrdil Marcelo. Edini zadetek za Celto je dosegel Nolito, ko je znižal na 1:2.

Celta je igrala, Real zabijal, čeprav je bil oslabljen (manjkali so Benzema, James in Bale). Razburljivo tekmo 8. kroga La lige je z izjemnimi obrambami zaznamoval vratar Reala Keylor Navas, ki je blestel zlasti v prvem polčasu, ko je čudežno ubranil strela Fabiana Orellana in Iaga Aspasa. Klonil je le v 85. minuti, ko je žoga po sijajnem strelu španskega napadalca Nolita končala v njegovem desnem zgornjem kotu.

Celta je bila od 56. minute brez poveljnika obrambe Gustava Cabrala, ki je dobil drugi rumeni karton. Vseeno je igrala izjemno napadalno, medtem ko je trener Reala Rafael Benitez pri prednosti 0:2 zaprl tekmo. Njegova previdnost bi se kmalu slabo končala. Celta je imela namreč takoj po zadetku Nolita novo veliko priložnost, vendar Aspas v kazenskem prostoru ni dobro streljal.