Marco Reus je odločil že v prvem krogu pokala: v 120. minuti proti Greuther Fürthu. Foto: Reuters
Sebastian Polter je dvakrat zatresel mrežo Dortmunda. Foto: Reuters
Kevin Kampl je bil med najboljšimi posamezniki na Red Bull Areni. Foto: Reuters
Nogometaši Bayerna so zelo dobro igrali pol ure, nato pa so popolnoma popustili. Foto: Reuters
Linus Meyer je zatresel mrežo Bayerna na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters

Črno-rumeni so v prvenstvu še neporaženi, v Ligi prvakov pa so nadigrali Monaco s 3:0 in madridski Atletico s kar 4:0 prejšnjo sredo. Pokal ima svoje zakonitosti in 72.730 gledalcev na Westfalnu je videlo dramatično srečanje.

Borussia je povedla pet minut pred odmorom, ko je strel Šindžija Kagave z glavo vratar Uniona Rafal Gikiewicz še uspel zaustaviti na golovi črti, pritekel je Christian Pulišić in žogo potisnil v mrežo.
Gostje, ki so v drugi ligi še brez poraza, so izenačili v 63. minuti, ko je z desetih metrov zadel rezervist Sebastian Polter. V 73. minuti je razigrani Pulišić zaposlil Maximiliana Philippa, ki je z močnim strelom z desne strani poskrbel za novo vodstvo črno-rumenih. Dve minuti pred koncem rednega dela je Avstrijec Robert Žulj sijajno podal z desne strani, Polter pa je žogo z glavo zabil v mrežo za 2:2.

V podaljšku je imel Union veliko priložnost za vodstvo, a se je s parado izkazal vratar Marvin Hitz, ki je dobil priložnost v pokalu. Vse je že kazalo na enajstmetrovke, ko je Marvin Friedrich v kazenskem prostoru podrl Pulišića in prejel drugi rumeni karton. Reus je v sodnikovem dodatku podaljška poslal Gikiewicza v napačno smer in popeljal Borussio v osmino finala.
Werner potopil Hoffenheim, Kampl odšepal z igrišča
Julian Nagelsmann je doživel že drugi poraz v letošnji sezoni proti Leipzigu, ki ga bo vodil od julija naprej. Rdeči biki so premagali Hoffenheim z 2:0. Oba zadetka je dosegel napadalec Timo Werner na začetrku drugega polčasa. Kevin Kampl je bil zelo razigran, sodeloval je pri številnih nevarnih akcijah, v 79. minuti pa je odšepal z zelenice zaradi bolečin v desnem gležnju. Prejel je aplavz s tribun.
"Petarda" farmacevtov v Mönchengladbachu
Bayer iz Leverkusna je katastrofalno začel letošnjo sezono, trener Heiko Herrlich je sedel že na zelo majavem stolčku. V nedeljo so farmacevti odnesli tri točke iz Bremna (2:6), sijajno predstavo pa so prikazali tudi v Mönchengladbachu (0:5). Blestela sta Karim Bellarabi in Kevin Volland.
Neprepričljivi Bavarci do minimalne zmage
Bayern je po veliki krizi dobil še četrto zaporedno gostovanje, čeprav je pokazal slabo predstavo. Četrtoligaš Rödinghausen je izgubil le z 1:2. Bavarci so bili v prve pol ure za nekaj razredov boljši tekmec.
Sandro Wagner je v 8. minuti zadel z bližine po lepi podaji Renata Sanchesa. Portugalec je bil neustavljiv, pet minut zatem je priigral najstrožjo kazen, ki jo je natančno izvedel Thomas Müller. Po prekršku nad Leonom Goretzko so se igralci odločili, da z bele točke poskusi še Sanches, ki pa je v 23. minuti zadel prečko.
Meyer tega zadetka ne bo pozabil nikoli
Junak večera na stadionu Bremer Brücke v Osnabrücku je bil Linus Meyer, ki je z drsečim štartom preusmeril žogo v mrežo in matiral Manuela Neuerja v 50. minuti. V nadaljevanju so Bavarci pritisnili, a vseeno so trepetali do zadnje minute. Četrt ure pred koncem se je poškodoval še Thiago Alcantara. Gostitelji so presegli vsa pričakovanja in po koncu tekme kljub izpadu prejeli velik aplavz s tribun. Počutili so se kot veliki zmagovalci.
Za presenečenje 2. kroga je poskrbel Holstein Kiel, ki je z 2:1 izločil Freiburg.