Cristiano Ronaldo in Gareth Bale sta zadela za Real, ki pa je oddal prvi dve točki v letošnji sezoni. Foto: EPA
Villarreal
Nogometaši Villarreala so na začetku sezone v odlični formi. Zasluženo so se veselili točke proti kraljevemu klubu. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je bil v uvodnih 75 minutah skoraj neviden, potem pa je dosegel zadetek za 2:0 in še zrežiral akcijo za zmagoviti zadetek. Foto: EPA
Sanchez v izdihljajih tekme Barceloni prinesel zmago

Kraljevi klub je začel zelo slabo na El Madrigalu, dvakrat se je izkazal Diego Lopez. V 20. minuti sta Bruno Soriano in Jonathan Pereira premešala obrambo gostov, Cani pa je zatresel mrežo, Sergio Ramos je bil prepozen v bloku. Javier Aquino je imel priložnost za povišanje vodstva, a se je znova izkazal Diego Lopez. Tudi Sergio Asenjo v golu Villarreala je bil zbran, v 33. minuti je odbil strel Ramosa z glavo.
Šest minut pred odmorom je Real izenačil. Daniel Carvajal je lepo prodrl po desni strani in podel pred vrata, Gareth Bale pa je matiral Asenja in tako na najboljši možen način debitiral v belem dresu.
V 64. minuti so gostje dokaj srečno povedli. Cristiano Ronaldo je zadel, potem ko se je žoga odbila od dveh igralcev Villarreala in prelisičila Asenja, ki je še uspel odbiti strel Karima Benzemaja. Gostitelji se niso predali, v 70. minuti so izvedli protinapad, strel Canija je Diego Lopez še odbil, Giovanni dos Santos pa je izenačil na 2:2. Do konca tekme sta imela priložnosti za zmago Reala pe rezervist Angel di Maria in Ronaldo, na drugi strani ipa je sijajni Diego Lopez obranil še strel Dorada.
Odlična igra Seville ni bila nagrajena
Na vrhu lestvice sta tako z maksimalnim številom točk Atletico iz Madrida (s 4:2 je ugnal Almerio) in Barcelona. Na Camp Nouu so Katalonci povedli v 36. minuti, ko je Adriano z leve strani lepo podal pred vrata, kjer je Dani Alves zadel z glavo.
Zelo sporen trenutek se je zgodil v 63. minuti, ko je po podaji Ivana Rakitića s kota z glavo zadel Juan Cala. Sodnik Cesar Muniz Fernandez je zadetek razveljavil zaradi prekrška nad vratarjem Victorjem Valdesom, ki pa ga zagotovo ni bilo. Četrt ure pred koncem je Cesc Fabregas na levi strani našel Neymarja, Brazilec je podal do Lionela Messija, ki je mojstrsko poslal žogo pod prečko. Argentinski virtuoz vse do zadetka za 2:0 ni imel svojega večera.
Sevilla, ki je prikazala zelo dopadljivo igro, je znižala v 80. minuti, ko je po podaji Victorja Vitola z močnim diagonalnim strelom z 12 metrov zadel Rakitić. Sevilla je vse moči usmerila v napad in po kotu v 90. minuti izenačila, z bližine je bil natančen Jorge Andujar Coke. V 91. minuti je rezervist Marko Marin skoraj poskrbel za popoln šok na Camp Nouu, a je meril za las mimo vrat. V zadnji akciji na tekmi je Messi izjemno prodrl mimo obrambe gostrov in našel rezervista Alexisa Sancheza, ki je poskrbel za veliko veselje navijačev.