Franck Ribery je bil nerešljiva uganka za Werderjevo obrambo. Foto: EPA
Markus Rosenberg je poskrbel za šok na Allianz Areni, ki pa ni trajal dolgo. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je zanesljivo izvedel obe enajstmetrovki. Foto: EPA
Mike Hanke
Mike Hanke (levo) je bil junak že prejšnji teden ob zmagi v Kölnu (0:3), tudi tokrat pa je priigral veliko točko. Foto: EPA
Lukas Podolski in Serdar Tasci
Lukas Podolski je dosegel oba gola za Köln v Stuttgartu, kjer so "kozlički" neporaženi že vse od leta 1996. Foto: EPA

1:1) znova zaseda vrh Bundeslige.

Bavarci so bili pod velikim pritiskom, saj so doživeli dva zaporedna poraza v nemškem prvenstvu, igra pa brez ideologa Bastiana Schweinsteigerja pa nikakor ni stekla. Werder je bil tekmec po meri, saj ni bil agresiven, po vstopu Robbna v 60. minuti pa je bila obramba gostov popolnoma brez moči.
Ribery kronal premoč Bayerna
V 22. minuti je imel Werder prosti strel, obrambi Bayerna je žogo uspelo izbiti, David Alaba je z izjemno podajo našel Ribeyrja, ki je v polnem šprintu prišel do kazenskega prostora. Thomas Müller in Mario Gomez sta lepo odvrnila branilce, Francoz pa je z natančnim strelom ob vratnici s 16 metrov z desnico zatresel mrežo. Bremenčani so bili v prvem polčasu popolnoma nemočni in Manuel Neuer je bil brez dela.
Rosenberg pravi as iz rokava
Na začetku nadaljevanja je trener Werderja Thomas Schaaf v igro poslal Markusa Rosenberga. V 52. minuti je Claudio Pizzaro lepo zaposlil švedskega napadalca, ki je preigral Holgerja Badstuberja in z natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil. Popoln šok za gostitelje, ki so imeli vse do tega gola več od igre. Jupp Heynckes je po uri igre videl, da je vrag vzel šalo, Alabo je zamenjal Robben.
Robben v pol ure dva gola in podaja
V 69. minuti je branilec Andreas Wolf nespretno posredoval ob strelu Thomasa Müllerja v kazenskem prostoru, zadel ga je v nogo in sodnik Florian Mayer je upravičeno pokazal na belo točko. Robben je z levico ukanil Sebastiana Mielitza. Bayern je dobil silovit zalet, najprej je Gomez snel pajčevino v 75. minuti, a je bil v prepovedanem položaju - zelo sporna odločitev stranskega sodnika. Dve minuti zatem je Robben z izjemno podajo našel Gomeza, ki je že obšel Mielitza, od zadaj pa je pritekel Ribery in z desnico poslal žogo v prazno mrežo.
Deset minut pred koncem je Aaron Hunt izgubil živce in z iztegnejim podplatom pokosil Tonija Kroosa in si seveda takoj prislužil rdeči karton. V 83. minuti je Sokratis Papastathopoulos od zadaj porinil Riberyja v kazenskem prostoru, Robben pa je z najstrožje kazni Mielitza poslal v napačno smer za končnih 4:1.
Lewandowski natančen z glavo
Na Borussia Parku je 54.000 gledalcev videlo zelo odprto tekmo ekip, ki sta pred tem krogom zasedali vrh lestvice. Gostitelji, ki so zelo pogrešali enega najbolj iskanih mladih talentov v Nemčiji Marca Reusa (zlomljen mezinec na nogi) so imeli lepo priložnost že v 7. minuti, ko je napadalec Raul Bobadilla z lobom že matiral Romana Weidenfellerja, a je pred golovo črto žogo izbil Lukasz Piszczek. Po četrt ure je bil za prvake iz Dortmunda blizu zadetka tudi Robert Lewandowski. Poljak je bil bolj zbran pet minut pred odmorom, ko je z glavo izkoristil podajo Maria Götzeja, vratar Andre ter Stegen ni posredoval najbolje, žogo se je dotaknil z roko, a je vseeno končala za njegovim hrbtom.
Hanke rešil pomembno točko
Tudi na začetku drugega polčasa so bili rumeno-črni boljši tekmec, Lewandwski in Felipe Santana bi lahko predčasno odločila srečanje. Borussia iz Mönchengladbacha je izenačila iz prve resne akcije v drugem delu, Bobadilla je lepo podal v tek Mike Hankeja, ki je s strelom po tleh z 20 metrov z desnico izid poravnal. Vzdušje na Borussia Parku je bilo sijajno, starejši gledalci so se spominjali zlatega obdobja iz sedemdesetih let, ko so njihovi ljubljenci osvojili vseh pet naslovov nemškega prvaka. Najlepšo priložnost za zmago Dortmunda je imel Lewandowski, a njegov zadetek v 78. minuti zaradi prepovedanega položaja ni veljal.