Maicon (desno) je proti Fiorentini dosegel svoj krstni zadetek za Romo. Foto: Reuters
Mattia Destro
Mattia Destro je po doseženem zadetku med proslavljanjem odvrgel dres, zaradi česar si je prislužil rumeni karton. Destro je sicer nastopil prvič v sezoni, potem ko je pozdravil poškodbo kolena. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je v 83. minuti takole postavil končni izid iz prostega strela. Foto: EPA
Arturo Vidal
Strel Artura Vidala za vodstvo Juventusa z 0:1. Foto: Reuters

Rimljani, ki na prvenstveni lestvici za vodilnim Juventusom na drugem mestu zaostajajo za tri točke, so prekinili niz štirih zaporednih neodločenih izidov, zaradi katerih so od možnih 12 točk osvojili le 4.

Ključen pri zmagi nad vijoličastimi je bil Gervinho, ki je od odhoda od Arsenala doživel pravcati preporod na Apeninskem polotoku. Odličen napadalec Slonokoščene obale je bil namreč podajalec pri obeh zadetkih kluba z Olimpica.

Zmago skazila izključitev Pjanića
Led je v 7. minuti s prvim zadetkom za rimski klub prebil Maicon, potem ko je izkoristil povratno podajo Gervinha. Gostje iz Firenc so izid poravnali v 29. minuti, ko je po podaji Nenada Tomovića mrežo zatresel Perujec Juan Vargas. Trenutek odločitve je nastopil v 67. minuti, ko je po vnovični Gervinhovi podaji zadetek dosegel Destro, ki je bil na zelenici zgolj osem minut. Veliko zmago Rimljanov je nekoliko skazila izključitev Miralema Pjanića, ki si je v 88. minuti prislužil drugi rumeni karton.

Birsa zelenico zapustil poškodovan
Valter Birsa je tekmo med Livornom in Milanom (2:2) končal že v 38. minuti, ko je moral zaradi bolečin v desni stegenski mišici mesto na zelenici prepustiti Stephanu El Shaarawyju. Rdeče-črni so v Livornu, rojstnem kraju njihovega trenerja Massimilana Allegrija, znova prikazali slabo igro. Točko sta jim zagotovila dva zadetka Maria Balotellija, ki je bil edini razpoloženi nogometaš Milana na sobotnem srečanju. V 7. minuti je goste popeljal v vodstvo iz neposredne bližine, postavil pa je tudi končni izid v 83. minuti, ko je izenačil s sijajno izvedenim prostim strelom. Dve minuti pred koncem mu je "hat-trick" in zmago Milana preprečila prečka, ki je ustavila njegovo "bombo" s 25 metrov.

Milančani so v 15 krogih italijanskega prvenstva zbrali vsega 18 točk, v sredo pa jih na San Siru čaka zelo pomembna tekma proti Ajaxu v Ligi prvakov. Za napredovanje v osmino finala si ne smejo privoščiti poraza. Več o poškodbi Birse naj bi bilo znanega v nedeljo.
"Stara dama" v Carigrad z novo zmago
Juventus je že v petek zmagal še sedmič zapored. Bologno je s precej spremenjeno postavo premagal z 0:2. Zadela sta Arturo Vidal in Giorgio Chiellini. Vidal je v 13. minuti izkoristil natančno podajo Federica Pelusa in zabil svoj šesti ligaški gol sezone. Bologna, za katero je Rene Krhin igral vso tekmo, je izpeljala nekaj nevarnih akcij (Alessandro Diamanti je najbolj ogrožal Buffonova vrata), upov na vsaj točko pa je bilo konec v 90. minuti, ko je po strelu z glavo zmago vodilne ekipe prvenstva potrdil Chiellini.

"Najpomembneje je, da smo tudi s petimi nogometaši, ki po navadi ne začenjajo tekme, igrali na visoki ravni," je bil zadovoljen trener Antonio Conte. V tem nizu sedmih zmag ni Gianluigi Buffon niti enkrat pobral žoge iz svoje mreže. Nova zmaga v italijanskem prvenstvu je dobra popotnica pred torkovo tekmo Lige prvakov proti Galatasarayu. Juventus potrebuje v Carigradu točko, da si zagotovi nastop v osmini finala.
Tretjeuvrščeni Napoli, ki se želi boriti za najvišja mesta, je doma znova oddal dragoceni točki. S 3:3 je remiziral proti Udineseju.

3:3 je bilo tudi na San Siru med Interjem in Parmo. Pri drugem zadetku je po strelu Gabriela Palette veliko napako naredil Samir Handanović, ki je žogo izpustil, Marco Parolo pa jo je pospravil v mrežo. Prvi vratar slovenske reprezentance je branil vso tekmo. Interju je v vsega dveh minutah v drugem delu skoraj uspel preobrat, ko sta zadela Rodrigo Palacio, ki je bil uspešen tudi v prvem polčasu, in Freddy Guarin. Pol ure pred koncem rednega dela pa je za 3:3 zadel Nicola Sansone, ki je bil strelec tudi prvega gostujočega gola.

Italijansko prvenstvo, 15. krog:
BOLOGNA - JUVENTUS 0:2 (0:1)
Vidal 13., Chiellini 90.
Krhin (Bologna) je igral vso tekmo.

LIVORNO - MILAN 2:2 (1:1)
Siligardi 26., Paulinho 58.; Balotelli 7., 83.
Birsa (Milan) je igral do 38. minute, ko je zelenico zapustil zaradi poškodbe stegenske mišice.

NAPOLI - UDINESE 3:3 (2:1)
Pandev 38., 41., Džemaili 71.; Fernandez 45./ag, Fernandes 70., Basta 81.

Thereau 55.
Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) in Kurtić (Sassuolo) sta bila na klopi.

TORINO - LAZIO 1:0 (1:0)