Adem Ljajić je Romi prihranil rdečico in ji prinesel točko. Foto: Reuters
Fiorentina - Juventus
V Firencah so bili nogometni navdušenci na tekmi med Fiorentino in Juventusom priča pravi uspavanki. Foto: Reuters

V Firencah so nogometaši navijačem pripravili pravo uspavanko. Pri gostiteljih, v dresu katerih je Jasmin Kurtić igral od 85. minute, Josip Iličić pa je bil na klopi, je bil še najnevarnejši Juan Cuadrado, ki je zapravil kopico lepih priložnosti, najlepšo v drugem polčasu, ko je z roba kazenskega prostora ogrel dlani Gianluigija Buffona.

Torinčani so bili boljši zlasti na začetku drugega polčasa, a pred uro igro sta bila nevarna za gol Norberta Murara Neta le branilca Patrice Evra in Leonardo Bonucci, poskušal je tudi Andrea Pirlo, a je ostalo pri 0:0.

Ljajić rešil 'sinove volkulje'
Vseeno pa so kljub 'le' osvojeni točki ohranili prednost pred drugouvrščeno Romo, ki se je na Olimpicu pošteno namučila s Sassuolom. Gostje so Rimljane, ki so tekmo začeli s precej prevetreno začetno enajsterico - v sredo jih čaka odločilen obračun Lige prvakov z Manchester Cityjem -, šokirali z dvojnim vodstvom še pred prvo polovico prvega polčasa. Oba zadetka je dosegel italijanski reprezentant Simone Zaza, ki je v 15. minuti najprej izkoristil hudo napako domačega vratarja Morgana de Sanctisa, nato pa je nekaj trenutkov pozneje s hladnokrvnim zaključkom zadel za 0:2. Gostitelji so bili boljši nasprotnik, a žogo jim je uspelo v mrežo potisniti šele v 78. minuti, ko je bil z bele točke natančen Adem Ljajić. Ta je v sodnikovem dodatku zadel za pomembno točko, s katero je Roma ohranila razliko treh točk za vodilnim Juventusom. Srečanje sta ekipi sicer končali z desetimi nogometaši - v 51. minuti je bil izključen Daniele De Rossi (Roma), v 94. minuti pa je moral zelenico zapustiti Šime Vrsaljko.

Tudi Napoli le do remija
Remizirali so tudi nogometaši Napolija, ki so se - tako kot Roma - znašli v dvojnem zaostanku, a so na koncu le uspeli iztržiti točko. Simone Verdi in Daniele Rugani sta Empoli na San Paolu povedla v vodstvo, a po drugem zadetku v 53. minuti so se gostitelji le pobrali. Znova je ekipi na pomoč priskočil Duvana Zapata, ki je že v ponedeljek v sodnikovem dodatku zadel za remi proti Sampdorii. Kolumbijec je po predložku iz kota v 67. minuti z glavo prepolovil zaostanek, pet minut pozneje je izid s slabih desetih metrov poravnal Jonathan de Guzman. Varovanci Rafaela Beniteza so se do konca srečanja trudili doseči zmagoviti zadetek, a je ostalo pri 2:2.

S točkovno ničlo pa so 14. krog sklenili nogometaši Milana, ki so klonili v Genovi. Z 1:0 je bila boljša Genoa, edini zadetek na tekmi je dosegel Luca Antonelli, ki je po predložku Diega Perottija iz kota žogo z glavo poslal v spodnji desni kot vrat nemočnega Diega Lopeza.

14. krog:
FIORENTINA - JUVENTUS 0:0
Kurtić je igral od 85. minute, Iličić (oba Fiorentina) je bil na klopi.

ROMA - SASSUOLO 2:2 (0:2)
Ljajić 78./11-m, 93.; Zaza 15., 18.
RK: De Rossi 51.; Vrsaljko 94.

TORINO - PALERMO 2:2 (1:2)
Martinez 36., Glik 64.; Rigoni 16., Dybala 44. Anđelković (P.) igral 90 min.

NAPOLI - EMPOLI 2:2 (0:1)
Zapata 67., De Guzman 72.; Verdi 19., Rugani 53.

ATALANTA - CESENA (Krajnc) 3:2 (1:2)
Benalouane 45., Stendardo 50., Moralez 52.; Defrel 31., 43.

Icardi 44.; Fernandes 60., Thereau 71.
Handanović je igral vso tekmo, Krhin (oba Inter) ni igral.

CAGLIARI - CHIEVO 0:2 (0:2)
Meggiorini 4., Paloschi 9.
Cesar je igral vso tekmo, Birsa je igral do 69. minute, Lazarević (vsi Chievo) pa je bil na klopi.

VERONA - SAMPDORIA 1:3 (1:1)
Toni 37.; Eder 28./11-m, Okaka 57., Gabbiadini 62.
RK: Marquez 26./Verona

JUVENTUS           14 11 2  1 30:5  35
ROMA               14 10 2  2 27:11 32
GENOA              14  7 5  2 20:12 26
SAMPDORIA          14  6 7  1 19:11 25
NAPOLI             14  6 6  2 26:18 24
LAZIO              14  7 2  5 23:17 23