Izbruh veselja
Izbruh veselja "sinov volkulje", ko je Allessandro Florenzi z evrogolom zabil za 3:1 in razblinil vse dvome o zmagovalcu. Za 25-letnega Rimljana je bil to prvi mestni derbi v vlogi kapetana Rome. Foto: Reuters
Stephan El Shaarawy (Roma)
Stephan El Shaarawy se je prikradel pred gol Lazia in s strelom z glavo prišel do šestega gola na deseti tekmi v dresu Rome. Foto: EPA
Josip Iličić (Fiorentina)
Josip Iličić si z 12 goli skupaj z Brazilcem Ederjem in Argentincem Maurom Icardijem deli 4. mesto na lestvici strelcev. Foto: EPA
Gonzalo Higuain (Napoli) - izključitev v Vidmu
S 30 goli prepričljivi prvi strelec Serie A Gonzalo Higuain ni najbolje prenesel poraza pri Udineseju (1:3) in si je prislužil izključitev. Foto: Reuters
Juventus: GIgi Buffon in ostala druščina
Juventus je sezono 2015/16 začel z dvema porazoma in remijem, po prvih šestih krogih pa je imel vsega 5 točk. A tekmeci niso znali izkoristiti velike priložnosti in "stara dama" zdaj koraka k novemu naslovu prvaka Italije. Foto: Reuters

Zablestela sta tudi Josip Iličić z 12. in Valter Birsa s šestim zadetkom v Serii A.

Na Olimpicu je bil gostitelj Lazio šokiran po četrt ure, ko je Lucas Digne z leve stani poslal predložek v osrčje kazenskega prostora, kjer je bil natančen v skoku najvišji, pozabljeni Stephan El Shaarawy. V 40. minuti je Miralem Pjanić z zavitim strelom z razdalje presenetil obrambo in vratarja Marchettija, a je vratnica preprečila podvojitev vodstva "gostov".

Namesto izenačenja razpad Lazia
Po uri igre je strelec Shaarawy mesto prepustil Edinu Džeku, ki je zadel že po štirih minutah, ko je v mrežo pospravil odbitek po vratnici Diega Perottija. Končno se je prebudil Lazio, ki je znižal po zadetku Marca Parola iz bližine, potem ko je veteran Miroslav Klose preskočil vratarja Wojciecha Szczesnyja. Gostitelji so se pognali v lov na izenačenje, kar pa so plačali z dvema goloma Rome: najprej je iz razdalje zabil Alessandro Florenzi, nato pa je piko na i dobri predstavi postavil Perotti.

Dobri dve uri po tekmi je iz pisarn Lazia prišla nekako pričakovana novica: trener Stefano Pioli je bil odpuščen.

Dvojna podaja z Valerom za nov gol Iličića
V Firencah je Fiorentina proti Sampdorii povedala v 21. minuti. Josip Iličić je prodiral, se ustavil, obrnil in izmenjal dvojno podajo z Borjo Valerom. Ta ga je z natančno podajo po tleh našel na vrhu kazenskega prostora, kjer je "Jojo" zadel s hitrim diagonalnim strelom. Za 28-letnega Kranjčana je bil to že 12. ligaški gol sezone, s čimer si deli peto mesto strelcev Serie A! Vseeno to ni bilo dovolj za zmago Toskancev, saj je za remi 1:1 in točko Sampdorie poskrbel Ricky Alvarez.

Iličić je bil izjemno razigran, a mu drugi gol ni bil usojen: ali je streljal tik mimo okvirja ali mu je branil Viviano, na koncu pa je s prostega strela opravil vse pravilno, a silovito stresel samo prečko.

Mojstrovina Birse s prostega strela
Posebno omembo si zasluži tekma v Veroni, kjer je tekmo Chievo - Palermo začela in končala četverica slovenskih nogometašev. Na koncu sta se prepričljive zmage s 3:1 veselila Boštjan Cesar in Valter Birsa, prvi je šestič nosil kapetanski trak, drugi pa je dosegel šesti gol sezone, in to kakšnega! Birsa je v 74. minuti mojstrsko izvedel prosti strel z 22 metrov in potrdil zmago, s katero so se oslički utrdili na 9. mestu lestvice.

Fernandes izkoristil in zapravil po eno 11-m
Po prvi nedeljski tekmi se je najbolj smejalo vodilnemu Juventusu, saj je drugouvrščeni Napoli izgubil pri Udineseju z 1:3. Prvo ime tekme v Vidmu je bil dvakratni strelec Bruno Fernandes, ki se je za zgrešeno enajstmetrovko odkupil s spektakularnim golom s škarjicami. 21-letni Portugalec je v 14. minuti prevzel odgovornost pri najstrožji kazni in komaj ukanil gostujočega vratarja Gabriela.

Vrhunec Portugalčeve škarjice
Prvi zvezdnik Neapeljčanov Gonzalo Higuain je izenačil s topovskim udarcem v 24. minuti, že tri minute zatem pa je imel Fernandes drugo enajstmetrovko, ki jo je izvedel enako, kar pa je Brazilec Gabriel prebral in ubranil 11-m. Odločilni udarec je Udinese zadal v sodnikovem podaljšku 1. polčasa, ko je Duvan Zapata preigraval vratarja na stranskem robu 16-m prostora in nato zvito našel Fernandesa na 15 metrih, Portugalec pa je izvedel premet nazaj za izjemne škarjice. V nadaljevanju je zmago Furlanov potrdil Cyril Thereau z golom iz skoka v 57. minuti.

Popolni konec tedna za Juventus
Nedeljski izlet se je končal s polomom za goste, ko je bil četrt ure pred koncem z drugim rumenim kartonom izključen preveč živčni Higuain, ki se mu kljub 29 golom izmika naslov prvaka. Juventus je svoje delo rutinirano opravil že v soboto, ko je z golom Maria Mandžukića odpravil Empoli z 1:0.