Jorginho je iz drugega poskusa premagal Simoneja Scuffeta. Foto: Reuters
Mauro Icardi
Mauro Icardi je drugič zapored dosegel dva zadetka, prejšnjo nedeljo mu je to uspelo proti Atalanti. Foto: Reuters
Gianluca Lapadula
Gianluca Lapadula je na sedmi odigrani tekmi zadel prvič v tej sezoni. Foto: EPA

Edini strelec za Napoli je bil v 33. minuti Jorginho, ki je v mrežo poslal odbito žogo, potem ko mu je vratar Simone Scuffet ubranil 11-metrovko. Udinese je prvič vodil novi trener Massimo Oddo. Tekma na razmočenem igrišču je bila slaba.

Za Inter je na Sardiniji dvakrat zadel Mauro Icardi in pri številki 15 ujel najboljšega strelca prvenstva Cira Immobileja iz Lazia. Gol je nekaj trenutkov po vstopu s klopi dodal še Hrvat Marcelo Brozović. Z novo odlično predstavo - še pred vodilnim zadetkom Icardija v 29. minuti je zbral tri obrambe - se je v vratih izkazal tudi Samir Handanović.

Rimljani prekinili niz 12 zmag v gosteh
Roma je prvič v sezoni remizirala, na gostovanju pri Genoi je igrala 1:1 in prekinila niz 12 zaporednih zmag v gosteh, ki je trajal od februarja. Gostitelji so izenačili z 11-metrovke, po nepotrebnem jo je zakrivil Daniele De Rossi in bil izključen. Z bele točke je bil uspešen nekdanji nogometaš Gorice Gianluca Lapadula, ki ga je De Rossi v dvoboju brez žoge udaril v obraz.

Lapadula je pred sezono v Genovo prišel iz Milana. Ta tokrat ni uspel streti Torina (0:0) in na sedmem mestu na lestvici zaostaja že 18 točk za vodilnim Napolijem. Rdeče-črni niso zadeli na zadnjih štirih domačih ligaških tekmah!

Fiorentina do točke v 94. minuti
Boleč udarec v boju za mesta tik pod vrhom je doživel Lazio, saj je brez dveh točk ostal v 94. minuti dvoboja s Fiorentino. Gosti iz Firenc so na 1:1 izenačili z 11-metrovke, ki jo je tako kot na srečanju v Genovi sodnik dosodil s pomočjo videoposnetka.

Na nedeljski večerni tekmi je Juventus s tremi goli v drugem polčasu s 3:0 premagal Crotone. Prvi zadetek v karieri je dosegel 25-letni branilec Mattia De Sciglio, v 60. minuti je od daleč povišal na 2:0.

Drugi avtogol Cesarja
Chievo je bil po preobratu z 2:1 boljši od SPAL-a. Nogometaši iz Ferrare so sicer povedli po avtogolu Boštjana Cesarja, ki je še drugič v tej sezoni premagal svojega vratarja, prvič se mu je to primerilo prejšnji mesec proti Milanu (1:4).
14. krog:
CAGLIARI - INTER 1:3 (0:1)
Pavoletti 71.; Icardi 29., 83., Brozović 55.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

BOLOGNA - SAMPDORIA 3:0 (2:0)
Verdi 3., Mbaye 23., Okwonkwo 73.
RK: Torosidis 45./Bologna

CHIEVO - SPAL 2:1 (0:1)
Inglese 66., 82.; Cesar 17./ag
Cesar je igral vso tekmo, Birsa (oba Chievo) do 88. minute.

JUVENTUS - CROTONE 3:0 (0:0)
Mandžukić 52., De Sciglio 60., Benatia 71.
Kotnika (Crotone) ni bilo v ekipi.

ATALANTA - BENEVENTO 1:0 (0:0)
Cristante 75.
Iličić je vstopil v 52. minuti in podal za zadetek. Kurtić (oba Atalanta) je sedel na klopi. Belec (Benevento) je sedel na klopi.

NAPOLI           14 12 2  0  35:9   38
INTER            14 11 3  0  28:10  36
JUVENTUS         14 11 1  2  40:14  34
ROMA             13 10 1  2  24:9   31
LAZIO            13  9 2  2  33:15  29
SAMPDORIA        13  8 2  3  27:18  26
MILAN            14  6 2  6  19:18  20
BOLOGNA          14  6 2  6  17:17  20