Rekord Baderja Al Mutave, ki je za Kuvajt zbral 196 nastopov, je Cristiano Ronaldo popravil marca. Foto: EPA

20. avgusta bo minulo 20 let od Ronaldovega debija v reprezentančni majici, zdaj pa je že pri 200 nastopih in 123 golih. Islandija se je dolgo upirala Portugalski, ki je v 89. minuti le zatresla mrežo. Po predložku v kazenski prostor je z glavo Ronaldu podal Goncalo Inacio, 38-letni superzvezdnik, ki si zdaj kruh služi v Savdski Arabiji pri Al Nassru, pa je premagal Runarja Runarssona.

Sprva je bil zadetek zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavljen, toda po posredovanju VAR-a je obveljal in Portugalci so vpisali četrto zmago. Na vrhu skupine J imajo zdaj dve točki naskoka pred Slovaško, ki je bila z 1:0 v gosteh boljša od Lihtenštajna. Presenečenje je pripravil Luksemburg, ki je zdaj s sedmimi točkami tretji, potem ko je z 2:0 slavil v Zenici.

Ronaldo ob 200. nastopu za reprezentanco zadel za zmago na Islandiji

Četrta zmaga Škotov na poplavljenem igrišču

Škotska je z 2:0 premagala Gruzijo. To je bila za ekipo pod taktirko Steva Clarka še četrta zmaga v skupini, potem ko je bila v uvodnih treh krogih boljša že od Cipra, Španije in Norveške.

Domači so tekmo začeli sijajno in že v 6. minuti povedli, ko je zadel Callum McGregor. Tri minute pozneje je bila tekma prekinjena zaradi močnega dežja in poplavljenega igrišča.

Premor je trajal skoraj 90 minut in kazalo je, da nadaljevanja ne bo, a je nato madžarski sodnik Istvan Vad reprezentanci vseeno vrnil na igrišče.

Škotska je bila v prvih nekaj minutah nadaljevanja videti nekoliko nestabilna, nato pa so gostitelji prevzeli popoln nadzor. V 47. minuti je z lepim golom Scott McTominay povišal na 2:0.

Poljska klonila po vodstvu z 2:0

Precejšen spodrsljaj si je privoščila tudi Poljska v skupini E, saj je v Moldaviji vodila že z 2:0. Robert Lewandowski je zadel in podal, potem pa je v drugem polčasu sledil preobrat in gostitelji so slavili s 3:2. Dvakrat je v polno meril Ion Nicolaescu, Poljake pa je v 85. minuti potopil Vladislav Baboglo.

V skupini G so Madžari ostali neporaženi in na prvem mestu po uspehu proti Litvi (2:0), Bolgarija in Srbija sta igrali 1:1. Srbom je točko v 96. minuti priboril rezervist Darko Lazović.