Cristiano Ronaldo je zadetek proslavil na značilen način. Foto: EPA
Neymar, Luis Suarez
Neymar je bil udeležen pri vseh petih golih, Luis Suarez pa pri treh. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je po izvrstni akciji popeljal Atletico v vodstvo. Foto: Reuters

Po nekaj priložnostih gostov iz Valencie na začetku tekme so domači nogometaši, ki so zaradi težav s poškodbami kar precej oslabljeni, na Santiago Bernabeuu hitro prevzeli pobudo in močno pritisnili. Premoč so kronali v 27. minuti, ko sta lepo kombinirala Marcelo in Ronaldo, brazilski bočni branilec pa je po dvojni podaji z diagonalnim strelom zatresel mrežo. Takoj za tem je z glavo nevarno na drugi strani poskusil Roger Marti, vendar se je z obrambo izkazal Keylor Navas.

Hitro je Real še povečal svojo prednost, ko je Ronaldo s približno 20 metrov lepo premagal Rubena. Portugalski superzvezdnik je v belem dresu zabil že 324 golov in je prehitel legendarnega napadalca Madridčanov Raula Gonzaleza. Končni izid je v 81. minuti postavil rezervist Jese Rodriguez, ki je mojstrsko preigral Simaa Juniorja in žogo poslal v mrežo.

Neymar štirikrat zatresel mrežo Raya
Še več težav s poškodbami kot Real ima Barcelona, ki je po novi neprepričljivi igri vseeno premagala Rayo s 5:2. Gostje iz predmestja Madrida so se pogumno zoperstavili na Camp Nouu in v 15. minuti, ko je predtem imela Barcelona tri velike priložnosti, povedli. Po podaji z leve Bebeja je zadel Javi Guerra. 17 minut je Barca potrebovala za preobrat. Oba zadetka je dosegel Neymar z bele točke, obe enajstmetrovki pa je Brazilec tudi priigral. Obe sta bili upravičeno dosojeni, bi pa Katalonci morali imeti še eno.

Drugi polčas je odlično začel Rayo in ves čas napadal, v 69. minuti pa je Barca povišala prednost, ko je Luis Suarez streljal s kakšnih 15 metrov, Tono je odbil, a le do Neymarja, ki je žogo pospravil v mrežo. Minuto pozneje je Urugvajec nesebično v protinapadu podal za četrti zadetek brazilskega napadalca, ki je lepo podal z leve v 77. minuti, gol pa je zabil Suarez. Po novem nespretnem posredovanju Barcine obrambe, ki si je privoščila številne napake, je končni izid v 86. minuti postavil Jozabed.

Oblak znova ni prejel gola
Atletico je na Anoeti osvojil tri točke, potem ko je Real Sociedad premagal z 0:2. V deveti minuti je po samostojni akciji mrežo nekdanjega kluba zadel izjemni Antoine Griezmann. Zmago je potrdil Yannick Ferreira-Carrasco, ki je dosegel prvi zadetek za Atletico. Jan Oblak je branil vso tekmo.

Derbi je bil odigran na Madrigalu, kjer sta se pomerila Villarreal in Celta, ki sta bila pred tem krogom prvi in tretja. Gostje so slavili z 2:1. Zmago je v sodnikovem dodatku zagotovil Nolito. Bojana Jokića ni bilo v postavi rumene podmornice.