Gerard Moreno je z zadetkom spravil v slabo voljo Sergia Ramosa (desno). Foto: Reuters
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane je po tekmi menil, da je Real v prvem polčasu igral dobro, a ni izkoristil priložnosti. "Drugi polčas ni bil dober, a si vseeno nismo zaslužili prejetega gola v zadnji minuti," je še dejal. Foto: Reuters
Antoine Griezmann je štirikrat zatresel mrežo Leganesa. Foto: Reuters

To je bila prva zmaga Espanyola na zadnjih osmih tekmah in prva nad Realom v zadnjih 11 letih. Gol je po predložku z desne strani z volejem dosegel Gerard Moreno, žoga se je na poti v mrežo nekoliko dotaknila tudi branilca Raphaela Varana.

Trener Reala Zinedine Zidane je Cristianu Ronaldu namenil počitek in precej premešal postavo, saj Madridčane prihodnji torek čaka povratna tekma osmine finala Lige prvakov proti PSG-ju. Casemiro je manjkal zaradi želodčnih težav.
Moreno zapravljal priložnosti in na koncu le zadel
Gostje so tekmo dobro začeli, priložnosti sta imela Gareth Bale in Marco Asensio, v nadaljevanju pa so bili boljši gostitelji. Moreno bi se lahko že v prvem polčasu dvakrat vpisal med strelce. Najprej ni izkoristil sijajne priložnosti, nato so mu sodniki nepravično razveljavili gol zaradi domnevnega nedovoljenega položaja.
V drugem polčasu se je z akrobatsko obrambo po njegovem strelu izkazal še vratar Keylor Navas, minuto pred koncem pa je streljal mimo oddaljenejše vratnice. Za vse zamujene priložnosti se je odkupil ob koncu sodnikovega podaljška. Branilec Oscar Duarte je predtem zadel tudi prečko.

Griezmann pripravljen za derbi na Camp Nouu
Madridski Atletico je ujel pravo formo. Izbranci Diega Simeoneja so se veselili osme zmage zapored, Antoine Griezmann je s štirimi zadetki potopil Leganes (4:0). V nedeljo bo na sporedu derbi Primere division, ko bo Barcelona gostila Atletico ob 16.15.