Didier Drogba je takole obležal po trku z Ruddyjem, po zadnjih obvestilih je njegovo stanje stabilno, opravil bo vse preiskave. Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je takole zadel z bele točke. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Poleg Juana Mate je debitantski nastop dočakal tudi Romelu Lukaku, ki pa se med strelce ni vpisal. Chelsea je podpisal petletno pogodbo tudi z mladim mehiškim reprezentantom Ulisesom Davilo, ki igra na položaju napadalnega veznega igralca. Foto: Reuters
Charlie Adam in Jordan Henderson
Poletni okrepitvi Charlie Adam in Jordan Henderson sta tokrat odigrala fantastično in oba dosegla prvi zadetek za Liverpool. Zlasti Adam je tudi tokrat odlično razigraval soigralce, tako da: "Kdo potrebuje Stevena Gerrarda?" Liverpoolov kapetan je zaradi težav s poškodbo tudi tokrat spremljal tekmo s tribune. Foto: Reuters

Španski hitronogi napadalec je zadel šele v 11. minuti (!) sodnikovega podaljška po napaki gostujočega branilca Ritchieja de Laeta. V drugem polčasu je po trku z norveškim vratarjem Johnom Ruudyjem nezavesten na tleh obležal domači napadalec Didier Drogba, vendar je po besedah trenerja Andreja Villasa Boasa že "začel prihajati k sebi".

Gostitelji so povedli že v šesti minuti, ko je za leteči začetek s superzadetkom z 22 metrov poskrbel Jose Bosingwa. Norwich je izenačil po nesporazumu rezervnega vratarja Hilaria z Branislavom Ivanovićem, v 63. minuti je zadel Grant Holt. Ruddy je nesrečno posredoval znova v 80. minuti, ko je po preigravanju zrušil še Ramiresa in bil izključen, z bele točke je bil natančen Frank Lampard.

Redsi zlahka tudi prek Boltona
Liverpool je na Anfieldu zlahka na kolena spravil Bolton (3:1) in zasedel vrh lestvice. Že v 15. minuti je sprva po odlični obrambi Jussija Jasskelainena po strelu Stewarta Downinga zadel Jordan Henderson. Delo sta v drugem polčasu v razmiku dveh minut dokončala Martin Škrtel in Charlie Adam. Prvi je zadel v 52. minuti z glavo po podaji iz kota, Adam pa je zadel po lepi akciji napada Redsov. Tolažilni gol za goste je v sodnikovem podaljšku dosegel Ivan Klasnić, potem ko mu je ob poskusu izbijanja žogo odlično nastavil Jamie Carragher.

Nedeljski dan za derbija
Wolverhampton je ostal še brez tretje zmage zapored, potem ko je remiziral z Aston Villo (0:0). V nedeljo sta na sporedu derbija Tottenham - Manchester City in Manchester United - Arsenal.

Richards ostaja pri Cityju
Občasni angleški nogometni reprezentant Micah Richards je v soboto podpisal novo štiriletno pogodbo z Manchester Cityjem. Triindvajsetletni branilec je po mnenju številnih strokovnjakov eden ključnih igralcev moštva, ki mu je lani po 35 letih suše pomagal do zmage v pokalu FA.

Angleško prvenstvo, 3. krog:
ASTON VILLA - WOLVERHAMPTON 0:0

WIGAN - QUEENS PARK RANGERS 2:0 (1:0)
Di Santo 41., 66.

CHELSEA - NORWICH 3:1 (1:0)
Bosingwa 6., Lampard 82./11-m, Mata 101.; Holt 63.
RK: Ruddy 80./Norwich

BLACKBURN - EVERTON 0:1 (0:0)
Arteta 92./11-m

SWANSEA - SUNDERLAND 0:0

LIVERPOOL - BOLTON 3:1 (1:0)
Henderson 15., Škrtel 52., Adam 53.; Klasnić 92.