Šindži Kagava ni dobil prave priložnosti v Manchestru. Pri Davidu Moyesu je popolnoma stagniral, tudi Louis van Gaal ni računal nanj, Jürgen Klopp pa ga bo imel za glavnega aduta. Foto: EPA
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je s "salto" proslavil zadetek za 3:0. Foto: EPA
Franck Ribery
Bradati Franck Ribery je zelo poživil igro Bayerna in postavil tudi končni izid srečanja. Foto: EPA
Mario Götze
Junak finala svetovnega prvenstva Mario Götze je v odlični formi na začetku nove sezone. Foto: EPA

d Freiburgom.
Trener Jürgen Klopp je imel veliko skrbi, saj se je na reprezentančni tekmi proti Škotski prejšnjo nedeljo znova poškodoval Marco Reus. Kagava je seveda začel srečanje in prejel stoječe ovacije 80.200 gledalcev. Rumeno-črni so zmagali drugič zapored in ujeli priključek k vrhu, kjer sta Bayer iz Leverkusna in Bayern.
Borussia, ki je dobila vseh sedem zadnjih domačih tekem proti Freiburgu, je bila precej boljši tekmec. Povedla je v 34. minuti, ko je Kagava na levi strani lepo zaposlil Kevina Grosskreutza, ki je podal pred vrata, pritekel je Adrian Ramos in iz bližine le še podstavil levico. Vodstvo je dalo gostiteljem silovit zagon, vsako minuto je bilo vroče pred vrati Romana Bürkija. Štiri minute pred odmorom je razigrani Ramos z desne strani podal v kazenski prostor, Henrik Mhitarjan je zgrešil žogo, ki je idealno prišla do Kagave. Japonski velemojster jo je z desnico ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Evforija na stadionu Westfalen.
Najboljši strelec Serie A v pretekli sezoni Ciro Immobile se še ni znašel v Bundesligi, znova je zapravil veliko priložnost sredi drugega dela. Italijan je v 78. minuti z dolgo podajo v protinapad poslal Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je z leve strani sam prišel pred vratarja Bürkija in ga z lobom mojstrsko matiral. Častni zadetek za Freiburg je dosegel Oliver Sorg v zadnji minuti z desne strani.
"Imel sem mravljice ob vstopu na stadion Westfalen. Navijači so mi pripravili neverjeten sprejem. Imamo močno ekipo, ki je sposobna osvajati lovorike. Veselim se že torkove tekme Lige prvakov proti Arsenalu," je bil navdušen Kagava.
Bayern ne blesti, vendar zbira točke
Na Allianz Areni je Bayern z 2:0 odpravil Stuttgart. Derbi juga ni navdušil, gostje so se celotno srečanje branili, Manuel Neuer je bil praktično brez dela. Pep Guardiola ima veliko poškodovanih igralcev, zato igra Bavarcev ne steče, a štejejo seveda le točke. Tokrat je tudi Arjen Robben sedel na tribuni.
Na sredini igrišča se vse vrti okoli Xabija Alonsa, ki je ob odsotnosti Bastiana Schweinsteigerja režiser igre nemških prvakov. Španec je v 27. minuti podal s prostega strela pred vrata, kjer je Martin Harnik žogo odbil z glavo, Mario Götze jo je zaustavil, poslal Vedada Ibiševića v prazno in z diagonalnim strelom z desnico zatresel mrežo. Pred odmorom se je znova poškodoval Holger Badstuber, vstopil je Gianluca Guadino. Oče Maurizio (nekdanji napadalec Stuttgarta, Eintrachta iz Frankfurta in Bochuma) ga je ponosno spremljal s tribune.
Ribery vstopil in odločil tekmo
V 68. minuti je namesto Götzeja prvič v letošnji sezoni vstopil Franck Ribery. Štiri minute zatem je Xabi Alonso z roba kazenskega prostora stresel prečko, odbito žogo pa je v vratnico poslal Robert Lewandowski. Pet minut pred koncem je Harnik začetniško izgubil žogo na sredini igrišča, Lewandowski je na levi strani našel Riberyja, Francoz pa je z levico poslal žogo med nogama vratarja Svena Ulreic v mrežo. Bayern čaka v sredo precej težja naloga, saj na Allianz Areno prihaja Manchester City.
"Lekarnarji" oddali prvi točki
Bayer iz Leverkusna je v petek zvečer oddal prvi točki, z Werderjem se je razšel s 3:3. Gostitelji so imeli veliko premoč (streli 26:8), Bremenčani pa so izkoristili svoje priložnosti. Izenačil je Sebastian Prödl pet minut pred koncem.