Michy Batshuayi (levo) je dvakrat zatresel mrežo Kölna. Foto: Reuters
Franck Ribery je načel mrežo Mainza. Francoz je zelo motiviran, saj si želi podaljšati pogodbo z Bavarci. Foto: Reuters
Ademola Lookman, posojeni nogometaš Evertona, je vstopil v 78. minuti in minuto pred koncem priigral Leizigu tri točke z diagonalnim strelom z desno nogo. Trener Ralph Hassenhüttl je bil navdušen nad Angležem, ki je šele v sredo prišel v Leipzig. Foto: Reuters

Stefan Ruthenbeck je preporodil kozličke, ki znova verjamejo v obstanek v Bundesligi. Tudi na uvodni tekmi 21. kroga so prikazali zelo dobro predstavo, a jih je pokopal Michy Batshuayi. Belgijski napadalec je bil pri Chelseaju le rezervist, v rumeno-črnem dresu pa je debitiral na izjemen način.

Pierre-Emerick Aubameyang je ta teden končno prestopil k Arsenalu. Gabonec, ki je bil lani najboljši strelec nemškega prvenstva, je bil nezadovoljen v Dortmundu. Večkrat se ni udeležil treningov in vodstvo kluba je bilo zelo zadovoljno, da je lahko izpeljalo prestop. V napadu ga je zamenjal 24-letni Batshuayi, ki ga je Chelsea posodil do konca sezone. 12. maja lani je zadel za zmago proti West Bromwichu, ki je pomenila, da so modri petič osvojili Premier ligo.

V Kölnu je v 35. minuti zadel iz bližine po sijajni akciji Jeremyja Toljana, ki je z leve strani podal pred vrata. Minuto pred odmorom je Batshuayi zadel še drugič, a je videosodnik posredoval in razveljavil gol zaradi prepovedanega položaja.

Gostitelji so se prebudili po uri igre, ko je najprej streljal Dominique Heintz, vratar gostov Roman Bürki je žogo odbil, rezervist Simon Zoller pa jo je z glavo zabil v mrežo. Veselje domačih navijačev se še ni poleglo, ko je Batshuayi še drugič matiral Tima Horna po lepi podaji Christiana Pulisica. V 69. minuti je Jorge Mere izenačil z glavo po podaji iz kota.

Köln je potreboval tri točke v boju za obstanek, zato je preveč nogometašev mislilo le na napad. Borussia je izvedla protinapad, Batshuayi je zaposlil Andreja Schürrleja, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo šest minut pred koncem odločil zelo zanimivo srečanje pred 50.000 gledalci.

"Le sanjal sem lahko, da bo Batshuayi debitiral na tak način. Dobili smo zelo kakovostnega napadalca, potem smo odličnega tudi izgubili. Zdaj smo znova v položaju, ko se lahko enakovredno borimo za drugo mesto. To je tudi naš cilj," je bil zadovoljen Stöger.

Ribery in James odločila v Mainzu
Bayern je še povišal prednost na vrhu lestvice z zmago v Mainzu z 2:0. Jupp Heynckes se je odločil, da bo odpočil nektere nosilce igre. Joshua Kimmich in Arjen Robben sta sedela na klopi, Robert Lewandowski in Kingsley Coman pa sta vstopila šele v zadnje pol ure.

V 33. minuti je po podaji iz kota napadalec Jošinori Muto žogo slabo izbil z glavo, z roba kazenskega prostora je Franck Ribery z volejem z desnico poslal žogo v malo mrežico. Minuto pred odmorom je Corentin Tolisso v kazenskem prostoru lepo zaposlil Jamesa Rodrigueza, ki si je žogo zaustavil na prsih in jo s sedmih metrov z levico zabil v mrežo. V drugem polčasu so Bavarci rutinsko zadržali prednost.