Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je v 52. minuti za Inter takole ubranil enajstmetrovko Luci Toniju. Dober obet pred sobotnim obračunom z Anglijo. Foto: Reuters
Juventus
Leonardo Bonucci, Carlos Tevez in Paul Pogba se veselijo enega izmed dveh golov Teveza. Foto: Reuters
Boštjan Cesar
Kapetan slovenske reprezentance Boštjan Cesar bo na ponedeljkov zbor prišel dobre volje, saj je Chievo premagal Ceseno in se rešil dna lestvice. Foto: EPA
Mauro Icardi
Mauro Icardi je dosegel oba gola za Inter. Foto: Reuters

Gostje so vzdržali do 23. minute, ko je mrežo Antonia Miranteja zatresel Fernando Llorente, ki je bil na pravem mestu po strelu Paula Pogbaja. Šest minut pozneje je semafor kazal že 2:0, saj je Stefan Lichsteiner z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora žogo poslal v desni zgornji kot Miranteja. Švicarski branilec je nato v 36. minuti podal Llorenteju za 3:0.

Po dva gola Teveza in Morate
V 50. minuti je Carlos Tevez v samostojnem prodoru preigral tri gostujoče branilce, nato pa s strelom za levo vratnico matiral Miranteja. Šest minut pozneje je "Apač" v mrežo Parme pospravil še odbitek po močnem strelu Pogbaja. Piko na i Juventusovi zmagi je z dvema goloma postavil rezervist Alvaro Morata.

Cesar, Birsa in Lazarević so se rešili dna lestvice
Chievo
, za katerega igrajo trije Slovenci, je z dvema goloma Sergia Pellissierja premagal Ceseno (2:1). Boštjan Cesar je odigral vso tekmo, Valter Birsa do 81. minute, medtem ko je bil Dejan Lazarević na klopi. Enako je bil na klopi Luka Krajnc pri Ceseni. Siniša Anđelković je odigral celotno srečanje ob remiju Palerma (1:1) z Udinesejem.

Handanović "prebral" Tonija; Krhin vstopil v 64. minuti
Samir Handanović se je izkazal v dresu Interja, saj je v 52. minuti tekme z Verono (2:2) ubranil enajstmetrovko Luci Toniju. "Sarma" je prečital Tonija, ki je streljal po tleh v levi spodnji kot. Toni je sicer v 10. minuti načel mrežo Handanovića, a je nato Mauro Icardi z dvema goloma oskrbel za preobrat (2:1). Inter je od 51. minute igral brez Garyja Medela, ki je zaradi obrambe z roko dobil drugi rumeni karton, kar je pomenilo predčasni odhod v slačilnico. Rene Krhin je v igro vstopil v 64. minuti. Handanović je pozneje ob enem izmed posredovanj nerodno padel, a na srečo ni bilo nič hujšega. Ko je že kazalo, da se bo Inter izvlekel z igralcem manj, je Javier Saviola v 89. minuti mojstrsko s peto podal do Nica Lopeza, ki je nato "s prve" matiral Handanovića za končnih 2:2. Po le remiju ostaja usoda trenerja Interja Walterja Mazzarrija negotova.

Iličić in Kurtić praznik rok
Manj sreče sta imela Josip Iličić in Jasmin Kurtić, ki sta s Fiorentino na domačem igrišču klonila proti Napoliju. Edini gol je v 62. minuti dosegel Gonzalo Higuain. Iličić je igral do 73. minute, ko ga je zamenjal Mario Gomez. Kurtić je bil na klopi.