Samir Handanović je v Friuliju prejel šele drugi gol v letošnjem prvenstvu, pred Paloschijem ga je matiral le še Bolzoni, oba gola pa sta sodila v kategorijo neubranljivih. Foto: EPA
Goran Šukalo
Goran Šukalo se je aprila znašel med osumljenci stavniškega kroga iz Maribora, posledično pa je izpadel tudi iz prejšnje reprezentance, v katero se je komaj vrnil. Foto: EPA
Mišo Brečko (Köln) in Jan Rosenthal (Freiburg)
Mišo Brečko je bil le eden izmed štirih slovenskih reprezentantov, ki je z igranjem pripomogel k zmagam svojih klubov. Foto: EPA

"Sarma" je v nedeljo dobil zanj prestižni obračun z Boštjanom Cesarjem, Udinese pa je z 2:1 odpravil Chievo, pri katerem je Bojan Jokić tekmo spremljal s klopi. Handanovića je za deseti "shutout" sezone v 83. minuti oropal Alberto Paloschi, ki je slovenskega vratarja premagal z izrednim lobom. 27-letni Ljubljančan je na 14 tekmah Serie A do zdaj prejel le 7 golov oz. pol gola na tekmo. Steber obrambe "zeber" je pripomogel, da je Udinese vsaj za dan znova prevzel vodstvo v italijanskem prvenstvu, hkrati pa mu je pripadla še večerja na račun Cesarja. No, njemu v tolažbo ostaja dres Antonia Di Nataleja.

Čaka Bačinovića še klubska kazen?
Medtem ko je Udinese zadržal stoodstotni izkupiček na domačem igrišču, kaj takega ni uspelo Palermu, ki je doma doživel prvi poraz. Pri tem sta svoj (ne)delež prispevala tudi oba Slovenca. Razglašeni Armin Bačinović je bil zamenjan že v 34. minuti, česar pa Štajerec ni najbolj sprejel, saj je odkorakal naravnost v slačilnico. Josip Iličić je poskušal predvsem s streli z razdalje, ki pa so bili tokrat proti Ceseni (0:1) povsem nenavarni.

"Nova" že, a za spomladanski del
Na igrišču so k zmagam svojih moštev prispevali le še trije izbranci Slaviše Stojanovića (od 23 jih 6 tokrat ni imelo tekem). Mišo Brečko je s Kölnom visoko slavil nad Freiburgom (4:0), pri čemer je svoje delo v obrambi opravil brez napak. Navijače "kozličkov" je sicer bolj vznemiril drugi Slovenec Milivoje Novaković, ki je po operaciji že začel trenirati, a dal hitro vedeti, da decembra še ne bo nared za igro: "Prvega dela je konec zame, tudi v Münchnu ne bom mogel biti zraven."

Sočasna menjava Slovencev v vzhodni Nemčiji
PSV je po porazu v prejšnjem krogu s Feyenoordom (0:2), tokrat tesno odpravil NAC Bredo (1:0), pri čemer je Tim Matavž odigral dve tretjini tekme, nato pa je mesto v napadu prepustil nizozemskemu veteranu Janu Vennegoorju of Hesselinku. Zlatko Dedić se je v vzhodnonemškem derbiju 2. Bundeslige srečal z Rokom Kronavetrom. Oba Slovenca sta igrala do 78. minute, ko sta bila pri izidu med Dynamom in Energie 1:1 sočasno zamenjana. Na koncu so zmagali Dresdenčani z 2:1.

Šukalo kot kapetan vendarle do 1. gola
V nemški drugi ligi je bil že v petek na sporedu še en slovenski obračun - Duisburg Gorana Šukala proti Karlsruheju Klemna Lavriča. Šukalo, ki je po novem kapetan "zeber", je v 3. minuti 18. kroga le dosegel prvi gol v sezoni - seveda z glavo. Na drugi strani je Lavrič prispeval ključno podajo za znižanje na 2:1, a mu je Šukalo odgovoril s podajo za 3:1. 30-letni Koprčan, ki je še vedno osumljenec stavniške afere, je zatem prejel še rumeni karton.

Od četverice "slovenskih klubov" je najvišje Cottbus na 9. mestu, tik za njim je Dresden, Duisburg je skočil na 12. mesto, Karlsruhe pa je 17., kar prinaša že izpad v tretjo ligo. V slednji je v soboto zadel mladi reprezentant Kevin Kampl, ki je Osnabrücku priskrbel točko na gostovanju pri Arminii Bielefeld (1:1).

"Rade" s treninga na operacijo
Najslabši je bil prejšnji teden za udarnega moža Kekove izbrane vrste Aleksandra Radosavljevića. "Rade" je med tednom začel tožiti nad bolečinami, ko pa v petek zaradi vročine ni mogel trenirati, se je izkazalo, da ima vnet slepič, zaradi česar so ga popoldne nemudoma operirali. ADO den Haag je brez njegove pomoči in sodelovanja poškodovanega Mitje Möreca z 2:0 odpravil Heracles. V ponedeljek sta klub in Mörec sporazumno prekinila pogodbo, s čimer bo imel 28-letni branilec januarja proste roke pri iskanju novega kluba.

Kako je Handanović prejel drugi prvenstveni gol na Friuliju?

Šukalov Duisburg odpravil Lavričev Karlsruhe

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Slaviše Stojanovića (23 igralcev)
Ime PriimekKlub (država)TekmaIgralni časOpombe
VRATARJI (3)

Vid BelecCrotone (ITA II)Nocerina - Crotone 0:2/izven postave
Jasmin HandanovićMaribor* zimski premor * - 1. mesto-še ena tekma v Evropski ligi
Samir HandanovićUdinese (ITA)Udinese - Chievo 2:1vso tekmo/

BRANILCI (7)

Mišo BrečkoKöln (NEM)Köln - Freiburg 4:0vso tekmo/

Boštjan Cesar

Chievo (ITA)Udinese - Chievo 2:1vso tekmo/
Branko IlićLokomotiva Moskva (RUS)* zimski premor * - 6. mesto-še ena tekma v Evropski ligi
Bojan JokićChievo (ITA)Udinese - Chievo 2:1/na klopi
Matej Mavrič RožičKapfenberg (AVT)Mattersburg - Kapfenberg 2:0vso tekmo/
Miral SamardžićŠerif Tiraspol (MLD)* zimski premor * - 1. mesto-marca nadaljevanje

Tim MatavžPSV (NIZ)PSV - NAC Breda 1:0do 64' (1:0)/
Nejc PečnikKrilja Sovjetov Samara (RUS)* zimski premor * - 13. mesto-iztek pogodbe

Jasmin KurtićVarese (ITA II)Varese - Brescia 0:0vso tekmo v 83' - 4. karton
Klemen LavričKarlsruhe (NEM II)Duisburg - Karsruhe 3:1vso tekmopodal v 59' za 2:1
Mitja MörecADO Den Haag (NIZ)Den Haag - Heracles 2:0/poškodovan
Rene MiheličNacional (POR)Sporting - Nacional 1:0do 71' (1:0)/
Milivoje NovakovićKöln (NEM)Köln - Freiburg 4:0/poškodovan - začel s treningi
Aleksander RadosavljevićADO Den Haag (NIZ)Den Haag - Heracles 2:0/operacija slepiča
Mirnes ŠišićOFI Kreta (GRČ)Panaitolikos - OFI 1:0vso tekmo/
Matija ŠkarabotGent (BEL)Gent - Germinal 0:1do 68' (0:1)/
Goran ŠukaloDuisburg (NEM II)Duisburg - Karsruhe 3:1vso tekmo v 3' 1:0 - 1. gol sezone, podal 3:1