Nogometaši Schalkeja slavijo z navijači. Foto: Reuters
Domenico Tedesco si je po veliki zmagi dal duška z navijači. Foto: Reuters
Sandro Wagner je v odlični formi in želi si tudi na svetovno prvenstvo v Rusijo. Foto: Reuters
David Alaba je dosegel najlepši zadetek večera na Allianz Areni. Foto: Reuters

Borussia, ki ima enako število točk kot Bayer Leverkusen, za štiri točke beži Leipzigu. Kevin Kampl in soigralci so po četrtkovem izpadu v četrtfinalu Evropske lige v Marseillu tokrat z 1:1 remizirali v Bremnu pri Werderju. V Ligo prvakov se bodo uvrstila prva štiri moštva.

V Gelsenkirchnu je v 50. minuti gostitelje v vodstvo popeljal Ukrajinec Jevgen Konopljanka po napaki branilca Marcela Schmelzerja, končni izid pa je v 82. minuti s prostega strela s 25 metrov z desno nogo postavil Brazilec Naldo.
Po koncu tekme je bila na Veltins Areni prava evforija. Zmage na porurskih derbijih so vedno največ vredne. Trener Domenico Tedesco je odšel do tribune, kjer so najbolj zagreti navijači in z njimi prepeval pesmi.
Wagner blestel na Allianz Areni
Bayern, ki si je prejšnjo soboto zagotovil šesti zaporedni naslov nemškega prvaka, je odpravil Borussio iz Mönchengladbacha s 5:1. Jupp Heynckes je precej premešal začetno postavo po tekmi s Sevillo. V mislih je že imel polfinale nemškega pokala v torek v Leverkusnu. Gostje so začeli odločno in povedli so že v 9. minuti, ko je Jonas Hofmann v kazenskem prostoru zaposlil Josipa Drmića. Napadalec si je žogo naravnal na levico in jo zavrtinčil mimo Svena Ulreicha v mrežo.
Po pol ure so Bavarci prevzeli pobudo in do odmora prišli do preobrata. V 37. minuti je z bližine zadel Sandro Wagner po podaji Thomasa Müllerja. Štiri minute zatem je naveza udarila še enkrat, tokrat pa je bil Wagner natančen z glavo. Po tekmi je napadalec pojasnil, da pričakuje klic selektorja Joachima Löwa za svetovno prvenstvo v Rusiji.
Izjemen strel Alabe
V drugem polčasu so bili gostje popolnoma nemočni. V 51. minuti je na 3:1 povišal Thiago Alcantara, potem ko je Yann Sommer še uspel odbiti strel Wagnerja. James Rodriguez je dve minuti zatem stresel vratnico. Bolj natančen je bil David Alaba v 67. minuti, ko je z izjemnim strelom z 20 metrov z desno nogo matiral Sommerja. Končni izid je postavil najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski osem minut pred koncem. Poljak je vstopil šele v 70. minuti.