Neverjetno tekmo je odločil osupljiv gol Jeremyja Meneza iz 79. minute - igriva nogometna poezija! Foto: EPA
Perparim Hetemaj in Boštjan Cesar (Chievo) - Gonzalo Higuain (Napoli)
Takole je Boštjan Cesar v lastnem kazenskem prostoru nepravilno zaustavljal Gonzala Higuaina, za kar je Slovenec prejel rumeni karton, Argentinec 11-m, ki pa je ni izkoristil. Foto: Reuters
Mauro Icardi (Inter)
Inter je imel proti Sassuolu zdaj že tradicionalne strelske vaje, pri čemer se je najbolj izkazal mladi Argentinec Mauro Icardi s kar tremi goli. Foto: Reuters
Veselje po zadetku Osvaldu
Inter je letošnjo Serio A začel z remijem brez golov v Torinu, zdaj pa je zamujeno nadoknadil z goleado, pri kateri je dva gola prispeval argentinski Italijan Osvaldo. Foto: Reuters
Carlos Tevez (Juventus)
Carlos Tevez je zadel v 8. minuti sobotne tekme z Udinesejem in utrl pot Juventusu do druge zmage sezone. Foto: Reuters

Nedeljska večerna je ponujala zmagovalcu skok na 1. mesto lestvice, ki ga je na koncu pripadel rdeče-črnim. Na tekmi brez zadržkov je prvi polčas s 3:1 pripadel gostom, ki pa so v nadaljevanju ostali brez branilca Daniela Bonere. Parma je prek Alessandra Lucarellija v 73. minuti znižala na 3:4, a kaj ko so gostitelji čez pet minut ostali brez Felipeja.

Poteza večera, vikenda, meseca in začetka sezone
V dvoboju desetih na desetih je sledil vrhunec večera: velika napaka domače obrambe, Jeremy Menez je ukradel žogo in preigral vratarja Antonia Miranteja, nato pa kot na treningu pod pritiskom dveh nasprotnikov v polnem teku ustrelil s peto in zadel za 3:5.

Ko podaš vratarju, ki se ravno poškoduje
Tik pred koncem je sledil še neverjeten avtogol za 4:5, ko je Mattia De Sciglio mirno podal nazaj do vratarja, a si je Diego Lopez nategnil mišico, zaradi česar ni mogel prestreči žoge, ki se je odkotalila v gol. Sledil je še zadnji juriš, a Parmi ni uspelo izenačiti, Milan pa zdaj s popolnim izkupičkom vodi pred Juventusom in Romo.

Cesar zakrivil 11-m, ki pa jo je Higuain zapravil
Chievo je s tremi Slovenci v začetni postavi - Boštjan Cesar v obrambi, Dejan Lazarević na levem krilu, Valter Birsa pa na desnem -presenetil pri Napoliju (1:0). Vso tekmo je na koncu odigral le steber obrambe, ki je poskrbel tudi za najbolj opazen dogodek od slovenskih ladij.

Abonent na rumene kartone Cesar je v 26. minuti naredil prekršek nad Gonzalom Higuianom za najstrožjo kazen, a je nato strel Argentinca z 11-m z izvrstno parado ubranil vratar Francesco Bardi. Odločitev je padla na začetku 2. polčasa, ko je Maxi Lopez z levico matiral Rafaela Cabrala, kar je bil do konca tudi edini gol na tekmi, ki je prinesla Chievu prvo zmago nove sezone.

Nova katastrofa Sassuola proti Interju
Od preostalih Slovencev je vso tekmo odbranil Samir Handanović, ki pa na enosmerni tekmi Inter - Sassuolo ni imel pretirano veliko dela, saj so črno-modri do vrha napolnili mrežo gostov. Mauro Icardi je poskrbel prvi hat-trik Interjevega nogometaša po več kot dveh letih - pred njim je trikrat na eni tekmi zadel njegov argentinski rojak Diego Milito. Po "dvojčku" Osvalda, prvencu Matea Kovačića in še zadetku Fredyja Guarina je bila tu nova Interjeva sedmica. Na zadnjih treh srečanjih z Interjem je mali, a bogati Sassuolo izgubil s 7:0, 6:0 in zdaj spet s 7:0.

Rutina Juventusa in nasmeh sreče Romi
Prva dva favorita za naslov prvaka Juventus in Roma že zasedata vrh lestvice. Oboji so igrali že v soboto in prišli do druge zmage sezone, po kateri imajo tako Torinčani kot Rimljani razliko v golih 3:0.

Za staro damo sta za rutinirano zmago nad Udinesejem poskrbela Carlos Tevez in Claudio Marchisio. Roma se je pri Empoliju bolj namučila, edini gol pa so si gostitelji zabili sami, ko je žogo v lastno mrežo preusmeril vratar Luigi Sepe. Razigrani vezist Radja Nainggolan je z "bombo" z razdalje zadel vratnico, žoga pa se je od hrbta vratarja odbil čez črto.

Deveti Slovenec v prvi italijanski ligi Siniša Anđelković bo s Palermom gostoval v Veroni v ponedeljek.