Marius Bülter je z dvema zadetkoma pokopal dortmundsko Borussio. Foto: EPA

Kultni stadion An der Alten Försterei (pomožni semafor še vedno upravljajo ročno kot dolga leta na osrednjem stadionu za Bežigradom), kjer so vse vstopnice do konca sezone pošle, je drugič gostil tekmo Uniona med nemško elito. 22.467 gledalcev je pripravilo izjemno vzdušje. Navijači, ki so junija slavili veliko zmago nad Stuttgartom v kvalifikacijah za Bundesligo, si niti v sanjah niso predstavljali, da bo Union zgodovinski trenutek dočakal prav proti Borussii.

Navijači so dočakali zgodovinsko zmago na stadionu An der Alten Försterei. Foto: Reuters

Sredi prvega polčasa so se Berlinčani otresli začetnega pritiska gostov. V 22. minuti je Christopher Trimmel podal iz kota, Marius Bülter pa je žogo sijajno zadel z desnico in jo tik ob vratnici poslal v mrežo. Veselje je trajalo le tri minute, saj je izenačil Paco Alcacer po podaji Jadona Sancha z desne strani. Španec je zadel že četrtič v letošnji sezoni.

Izjemna predstava Uniona v drugem polčasu
Union je v 50. minuti izvedel protinapad. Sebastian Andersson je prišel sam pred Romana Bürkija, ki je njegov strel odbil, z roba kazenskega prostora pa je žogo v mrežo pospravil Bülter. Končni izid je postavil razigrani Andersson iz bližine, potem ko so gostitelji lepo kombinirali na desni strani. Borussia je v zaključku pritisnila, a ji ni uspelo niti znižati.

Sladka zmaga za Subotića
Najbolj vesel je bil Neven Subotić, ki je večino kariere preživel v Dortmundu. "Veliko smo se naučili iz poraza proti Leipzigu z 0:4 v uvodnem krogu. Pustili samo jim preveč prostora, danes pa smo stali tik ob tekmecih. Nismo jim dovolili niti centimetra. Najbolj sem se veselil dresa Matsa Hummelsa. Sva dolgoletna prijatelja in upam, da se bova še kdaj srečala," je poudaril izkušeni branilec.

"Zavedal sem se, da bomo morali prikazati imenitno predstavo za tri točke. Moji varovanci so presegli pričakovanja. To je bil izjemen boj. Prav nič se ni spremenilo s to zmago. V Bundesligi nas čaka še veliko lekcij," je poudaril trener Uniona Urs Fischer.

Kapetan Borussie Marco Reus je bil razočaran: "Moramo si postaviti vprašanje o našem pristopu. Tako ne moreš iti v tekmo Bundeslige."

Mainz povedel na Allianz Areni
Bayern je po slabem uvodu odpravil Mainz kar s 6:1. Niko Kovač je prvič v začetno postavo uvrstil Philippa Coutinha in Ivana Perišića, začetek tekme na Allianz Areni pa ni potekal po željah Bavarcev.

Benjamin Pavard je izenačil na 1:1. Foto: Reuters

Ronael Pierre-Gabriel je v 6. minuti ušel po desni strani in poslal natančen predložek v kazenski prostor, kjer je Jean-Paul Boetius z glavo zatresel mrežo, Benjaminu Pavardu ga ni uspelo pokriti. Gostitelji proti agresivni igri Mainza pol ure niso našli odgovora, izgubili so precej žog na sredini igrišča.

Alaba z mojstrskim prostim strelom poskrbel za preobrat
Perišić je v 29. minuti iz zelo ugodnega položaja z levico streljal mimo vrat, a je nato sedem minut zatem z leve strani podal pred vrata, kjer je Pavard z volejem izenačil. Francoski branilec je žogo zadel v slogu najboljših napadalcev. Tik pred odmorom je David Alaba mojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov. Žogo je zavrtinčil čez živi zid, tik ob vratnici je zletela v mrežo.

Ivan Perišić se je veselil prvega gola v dresu Bayerna. Foto: Reuters

Perišić dosegel prvi gol za Bayern
V 54. minuti je Pavard z desne strani podal pred vrata, kjer je Ivan Perišić z glavo povišal na 3:1. Odpor Mainza je bil strt in šov serijskih nemških prvakov se je začel. V 64. minuti se je po kotu Joshue Kimmicha v kazenskem prostoru najhitreje odzval Kingsley Coman.

Robert Lewandowski je v 78. minuti zadel za 5:1. To je bil že šesti gol najboljšega strelca Bundeslige v letošnji sezoni. Končni izid je postavil najstnik Alphonso Davies deset minut pred koncem. Vstopil je v 67. minuti namesto Perišića. Priložnost je prvič dobil tudi Michael Cuisance. Francoz je prišel iz Borussie iz Mönchengladbacha.

Leipzig na vrhu z devetimi točkami
Na vrhu je tako RB Leipzig, ki je edina ekipa z maksimalnim izkupičkom po treh krogih. Kevin Kampl in soigralci so v petek zvečer odnesli tri točke iz Mönchengladbacha (1:3). Junak večera je bil napadalec Timo Werner s hat-trickom. 14. septembra bo Leipzig v derbiju kroga gostil Bayern.