Miroslav Klose je ukanil Handanovića, potem ko je žoga po njegovem strelu zadela Damiana Ferronettija. Foto: EPA
Fabio Quagliarella
Fabio Quagliarella je končal enoletni strelski post. Foto: EPA

Videmčani imajo zelo naporen spored, saj jih v sredo čaka veliki derbi proti Juventusu na stadionu Friuli.

Hitro vodstvo Udineseja
Udinese je začel zelo napadalno. Giovanni Pasquale je zapretil že v 3. minuti, deset minut pozneje ni bil dovolj natančen še Kwadwo Asamoah. V 28. minuti je Pasquale podal z leve strani, Antonio Floro Flores pa je z glavo zatresel mrežo. Dve minuti pred odmorom je izenačil Senad Lulić z roba kazenskega prostora, Samir Handanović ni imel možnosti, saj je žogi smer spremenil branilec Mehdi Benatia.

"Sarma" preprečil veselje Kloseju
Na začetku nadaljevanja je Cristian Ledesma podal pred vrata, Tommaso Rocchi je žogo podaljšal do Mira Kloseja, ki je streljal z voleja. Žoga je zadela Damiana Ferronettija in končala za hrbtom Handanovića. V 68. minuti je imel Klose izjemno priložnost za 3:1, a se je Handanović iztegnil in na sijajen način obranil strel Nemca. Šest minut pozneje je izid poravnal Giampiero Pinzi po lepi podaji rezervista Antonia Di Nataleja.

Quagliarella zadel po letu dni
Stara dama je še vedno brez poraza. Že v 4. minuti je bil natančen Simone Pepe po podaji Paola De Ceglieja, ki je v letošnji sezoni v sijajni formi. Novara je bila večji del tekme v podrejenem položaju, končni izid pa je postavil Fabio Quagliarella četrt ure pred koncem z glavo. To je bil njegov prvi zadetek po 19. decembru lani, spomladanski del sezone je moral izpustiti zaradi poškodbe kolena.

"Zadetek je češnja na torti. V zadnjih mesecih mi ni bilo lahko, ves čas so mi ob strani stali soigralci in trener," je bil nasmejan Quagliarella.

Pomembna zmaga Rome v Neaplju
Roma je v Neaplju prišla do polnega izkupička (1:3). Gostje so povedli že v 3. minuti. Eric Lamela je na levi strani preigral Huga Armanda Campagnara in Paola Cannavara, nato pa podal pred vrata, kjer je Salvatore Aronica spremenil smer žogi, ki je presenetila vratarja Morgana de Sanctisa in se od njega odbila v mrežo. V 24. minuti je Marek Hamšik zgrešil prazen gol po podaji Juana Camila Zunige z leve strani. Žoga je tik pred njegovim strelom nesrečno odskočila, Slovak se je lahko le držal za glavo.

Po uri igre je Pablo Osvaldo iz bližine povišal na 0:2 po sijajni podaji Francesca Tottija z desne strani. Hamšik je osem minut pred koncem vlil upanje Napoliju, ko je znižal po podaji Zunige. V zadnji minuti je srečanje odločil Fabio Enrique Simplicio, zadel je Cannavara, žoga pa je končala v mreži.