Olivier Giroud je dosegel enega izmed najlepših zadetkov v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Dele Alli in Harry Kane
Dele Alli in Harry Kane sta zadela po dvakrat. Foto: Reuters

Topničarji so povedli v 17. minuti, ko so krenili v protinapad, Alexis Sanchez je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Giroud velemojstrsko zadel žogo s peto in jo s "škorpijonskim" strelom poslal od prečke v mrežo. Vratar gostov Wayne Hennessey se je iztegnil, a ni mogel preprečiti evrogola.

Arsenal je bil precej boljši v prvem polčasu. Veliko priložnost je imel v sodnikovem dodatku Sanchez, a je bil Hennessey na pravem mestu.

Crystal Palace je drugi polčas začel bolj odločno. V 47. minuti je Andros Townsend z desne strani podal pred vrata, Christian Benteke pa je z glavo za las meril mimo vrat. V 56. minuti je Nacho Monreal z desne strani podal v kazenski prostor, branilec Scott Dann je spremenil smer žogi, na daljši vratnici pa je bil zbran Alex Iwobi, ki je z glavo povišal na 2:0.
Najlepši gol v karieri Francoza
"Sploh ni težko ugotoviti, da je to najlepši gol v karieri. Imel sem srečo, a to je bila edina možnost v tistem trenutku. Žoga je bila za menoj in le s peto sem jo lahko usmeril proti vratom. Morda mi je gol Henrika Mhitarjana dal navdih. To je bila pomembna zmaga za nas, novo leto smo začeli zelo dobro," je bil navdušen Giroud.

Kane in Alli blestela na Vicarage Roadu
Tottenham je odpravil Watford na Vicarage Roadu (1:4). Vse je bilo odločeno že do odmora, ko je Harry Kane zadel dvakrat, štiri minute pred odmorom pa je na 0:3 povišal Dele Alli. V prvi akciji drugega dela je Kane z leve strani podal pred vrata, kjer je Alli zadel še drugič. Častni gol za Watford je z bližine dosegel Younes Kaboul v 91. minuti. Tottenham je dosegel štiri gole na dveh zaporednih gostovanjih prvič po letu 1960. V sredo je osvojil tri točke v Southamptonu (1:4).
V sredo želijo končati serijo Chelseaja
V sredo zvečer bo derbi 20. kroga na stadionu White Hart Lane, kjer bo Tottenham gostil vodilni Chelsea. Preostala srečanja bodo na sporedu v ponedeljek in torek.
"Tekma proti Chelseaju je zares pomembna. Moramo se odpočiti in iztisniti vso energijo iz sebe. Naš cilj je, da končamo njihovo zmagovito serijo," je poudaril Kane.