Junior Lago je dosegel nepozaben prvi gol v La ligi. Predtem je napadalec v štirih sezonah druge lige za Mallorco dosegel 28 golov. Foto: Reuters
Sorodna novica Zaradi protestov v Kataloniji bo el clasico šele 18. decembra

Mallorca je bila pred tekmo komajda na 18. mestu La lige in na poti proti izpadu iz prve španske lige. Real Madrid je šel v srečanje s serijo petih tekem brez poraza, a s precej okrnjeno zasedbo. Ob kopici poškodovanih je bil med drugim odsoten tudi Eden Hazard, ki se mu je v petek rodil četrti sin, zaradi česar mu je dal Zinedine Zidane prosto.

Mojstrovina Laga že v 7. minuti
Tekma v Palma de Mallorci se je začela šokantno za goste: v 7. minuti je po levi strani prodrl Lago Junior, preigral obrambo in z zavitim diagonalnim strelom še položil Thibauta Courtoisa. Nepozaben prvenec v La ligi 28-letnika iz Slonokoščene obale, ki sicer že peto sezono igra za Mallorco, predtem je za otočane zabijal v drugi ligi. V 14. minuti se je mreža Reala znova tresla, a je bil Ante Budimir pred strelom v ofsajdu.

En strel Mallorce dovolj za prvi poraz Reala
V nadaljevanju so Balearčani povsem prepustili igro gostom, ki pa so jalovo napadali vse do zadnjih minut. Najbližji izenačenju je bil najboljši galaktik sezone Karim Benzema, a je njegov poskus ustavila prečka.

Za nameček jim je medvedjo uslugo naredil še Alvaro Odriozola, ki je v 74. minuti storil nepotreben prekršek za drugi rumeni karton. Tudi z igralcem manj so Madridčani poskušali vsaj izenačiti, a zaman. Odločil je tako prvi in edini strel Mallorce v okvir vrat Courtoisa! Prvi poraz Reala iz Madrida, ki je tako moral prepustiti vodstvo v La ligi največjemu tekmecu Barceloni.

Dani Parejo je s petim ligaškim golom sezone prinesel
Dani Parejo je s petim ligaškim golom sezone prinesel "netopirjem" 13. točko, na lestvici strelcev pa si skupaj z Luisom Suarezom deli 4. mesto. Foto: EPA

Na veliki derbi se bo čakalo dva meseca
Razplet 9. kroga bi bil odlično vabilo za el clasico naslednjo soboto, a so morali v soglasju s kluboma zaradi nemirov v Kataloniji prestaviti najbolj zaželeni nogometni derbi na svetu na sredo, 18. decembra.

Atletico je prvi polčas odigral zelo podjetno, sprožil 11 strelov, kar je največ na vseh tekmah v novi sezoni, a vseeno je za gol potreboval 11-m. Z bele točke je bil v 36. minuti suveren Diego Costa.

V nadaljevanju so rdeče-beli popustili in prepustili pobudo Valencii. Pritisk je sadove obrodil v 82. minuti, ko je kapetan Dani Parejo mojstrsko izvedel prosti strel z 22 m rahlo z desne strani. Ob petem ligaškem golu Pareja v sezoni je bil Jan Oblak prekratek in prenizek, sicer se mu je z roko uspelo dotakniti bombe. Prvi gol, ki ga je Oblak prejel v La ligi po kar 470 minutah igre (brez sodnikovih podaljškov).

Okvir vrat na strani Oblaka
Škofjeločan se je odkupil čez tri minute, ko je s skrajno iztegnjenimi rokami ubranil nov poskus z razdalje razigranega Pareja. Zatem je imel Oblak še drugič na tekmi na svoji strani okvir vrat, saj je Čerišev iz idealnega položaja po protinapadu stresel le prečko. Jezni in nezadovoljni Atletico je moral vzeti samo točko, kar je že četrti remi v zadnjih petih krogih, s čimer se zaostanek za Barcelono in najbrž tudi Realom samo še povečuje. Za nameček se je po vseh treh opravljenih menjavah Diega Simeoneja še težje poškodoval Joao Felix, ki je izgubljen za torkovo tekmo z Leverkusnom v Ligi prvakov.

Izjemna obramba Dmitrovića proti Messiju
Katalonci so bili praktično vso tekmo boljši nasprotnik, povedli so že v 13. minuti srečanja, ko je Clement Lenglet z visoko globinsko podajo v napadu našel Antoina Griezmanna, ta pa je hladnokrvno zaključil za 1:0. Žoga se je od noge vratarja Marka Dmitrovića in njegove desne vratnice odbila v mrežo. To je bila za Lengleta sploh prva podaja za zadetek v dresu Barcelone.

Dmitrović se je moral v prvem polčasu izkazati z nekaj izvrstnimi obrambami, še najbolj po dobre pol ure igre, ko se je znašel iz oči v oči z Lionelom Messijem in argentinskemu napadalcu preprečil slavje ob drugem letošnjem prvenstvenem zadetku.

Eibar je redna stranka Lionela Messija, ki je zadel na devetih od zadnjih desetih medsebojnih obračunov. Skupaj je Argentinec proti Baskom zadel že 16-krat. Foto: EPA

Po Griezmannu še Messi in Suarez
Vseeno je tega 32-letnik iz Rosaria dosegel v nadaljevanju, ko je po lepi akciji z diagonalnim strelom premagal Dmitrovića in žogo poslal v malo mrežico. Gostitelji so se "odprli", zaradi prevelike želje po zmanjšanju zaostanka so padli v še večjega – v hitrem protinapadu je Messi nesebično podal Luisu Suarezu, ki je brez težav zatresel prazno mrežo.

V zaključku tekme se razmerje moči na zelenici ni spremenilo, varovanci Ernesta Valverdeja so še naprej oblegali domača vrata, zapravili so še dve lepi priložnosti – Messi je s prostega strela meril previsoko, nekaj minut zatem pa je Suarez s polvoleja vrata Eibarja zgrešil za dober meter. Barcelona je dosegla četrto zaporedno zmago v La ligi.