Luis Suarez in Ivan Rakitić sta poskrbela za najlepšo akcijo na tekmi. Foto: Reuters

Barcelona v 27. krogu španskega prvenstva ni blestela, vendar je v drugem polčasu stvari postavila na pravo mesto. Domači navijači so onemeli v 24. minuti, ko je v protinapadu z lepim strelom z roba kazenskega prostora zadel Raul de Tomas.

Vrnitev Barcelone se je začela v 38. minuti, ko je po predložku Messija z glavo mrežo zatresel Gerard Pique.

Ob polčasu je namesto Arthura v igro vstopil Ousmane Dembele. Messi je v 52. minuti popeljal Katalonce v vodstvo z enajstmetrovke, potem ko so v kazenskem prostoru podrli Nelsona Semeda.

Končni izid je v 82. minuti po najlepši akciji na tekmi postavil eden izmed najboljših na zelenici, Suarez, ki si je izmenjal dvojno podajo z Ivanom Rakitićem, in zatresel prazno mrežo. Hrvat je vstopil v igro le dve minuti prej.

Oblak v Torino z lepo popotnico
Atletico iz Madrida je z 1:0 premagal Leganes. Edini zadetek je dosegel Saul Niguez, ki je najprej zapravil enajstmetrovko, vendar je žogo potisnil v mrežo po odbitku. Jan Oblak je ostal nepremagan na peti tekmi zapored, kar je dober obet za navijače Atletica pred torkovim obračunom v Ligi prvakov proti Juventusu. Madridčani potujejo v Torino s prednostjo 2:0.

Karim Benzema in Luka Modrić sta v drugem polčasu zrežirala gladko zmago Reala. Foto: Reuters

Valladolid zapravil 11-m, dva gola razveljavil videosodnik
Na nedeljski večerni tekmi je Valladolid izgubil proti madridskemu Realu z 1:4. Kraljevi klub, ki je v zadnjih desetih dneh doživel tri šokantne poraze in nima več realnih možnosti za lovoriko v letošnji sezoni, je bil na začetku tekme popolnoma razglašen.

V 12. minuti so imeli gostitelji na voljo najstrožjo kazen, potem ko je Alvaro Odriozola naredil prekršek v kazenskem prostoru. Ruben Alcaraz je poslal žogo visoko prek vrat. V 14. in 18. minuti je Sergi Guardiola dvakrat zatresel mrežo, a je bil obakrat v prepovedanemu položaju. Videosodnik je oba zadetka razveljavil. Valladolid, ki je popolnoma prevladoval, je povedel po pol ure igre, ko je zadel Anuar Tuhami iz bližine. Veselje je trajalo le pet minut, saj je po veliki napaki vratarja Jordija Masipa z glavo izenačil Raphael Varane.

Benzema blestel v drugem polčasu
V drugem polčasu je Real zaigral precej bolje. V 51. minuti je Oscar Plano podrl Odriozolo v kazenskem prostoru in Karima Benzema je zadel z bele točke. Francoski napadalec je po uri igri z glavo unovčil lepo podajo Tonija Kroosa iz kota. Casemiro je deset minut pred koncem prejel drugi rumeni karton zaradi zavlačevanja igre, a tudi z igralcem manj je Real zadel še četrtič. Luka Modrić se je izkazal s sijajnim preigravanjem z leve strani. Hrvat je z natančnim strelom s sedmih metrov postavil končni izid in poskrbel za malce miru po izpadu iz Lige prvakov in dveh porazih proti Barceloni.