V ospredju Damjan Bohar in Amedej Vetrih, v ozadju pa Miha Blažič in Haris Vučkić v boju za žogo. Slovenija Grčije tudi na šesti medsebojni tekmi še ni premagala (trije remiji in trije porazi). Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski selektor Matjaž Kek je na zelenico poslal precej spremenjeno in pomlajeno začetno enajsterico, saj zaradi različnih razlogov ni mogel računati na vse najboljše. V Ljubljani tako niso zaigrali Josip Iličić, kapetan Bojan Jokić, Benjamin Verbič, Tim Matavž, Aljaž Struna, Robert Berić, Rene Krhin ...

Kek se je odločil za naslednjo začetno enajsterico: Jan Oblak; Petar Stojanović, Miha Blažič, Miha Mevlja, Jure Balkovec; Amedej Vetrih, Jaka Bijol, Haris Vučkić, Rajko Rep, Damjan Bohar in Andraž Šporar.

Tekma v Stožicah je zaradi pandemije koronavirusne bolezni 19 potekala pred praznimi tribunami. Foto: Twitter Matej Rijavec

Uvodne minute so minile v otipavanju na obeh straneh. Slovenija je prvič zapretila v 11. minuti, ko je Jure Balkovec s prostega strela nastreljal živi zid. Malo pozneje je Damjan Bohar prodrl v kazenski prostor, nato pa z leve strani podal na drugo stran, kjer pa Slovencem ni uspelo končati akcije.

Statistika rahlo v korist Grčije
V 29. minuti je Grčija pletla nevarno akcijo v slovenskem kazenskem prostoru, kjer je do strela prišel Vangelis Pavlidis, a je bil Jan Oblak pripravljen, tako da je zlahka ukrotil žogo. Grki so imeli v drugi polovici polčasa nekoliko več pobude, toda slovenska obramba je vse njihove poskuse odbila. Statistika prvega polčasa: posest žoge 56:44 in skupaj streli 4:3 za Grke, medtem ko streli v okvir vrat 2:2.

Kek v igro poslal Živca in Zajca
Tudi začetek drugega dela je pripadel gostom, ki so bili nevarnejši. Selektor Kek je v 52. minuti opravil prvo menjavo: namesto Repa je vstopil debitant Saša Živec. Malo pozneje je od daleč poskusil Bakasetas, a je žoga končala v naročju Oblaka. V 60. minuti je Kek opravil še drugo menjavo. Z zelenice je poklical Harisa Vučkića, v igro pa poslal Miho Zajca. A tudi menjavi nista bistveno spremenili razmerja sil na igrišču, kjer so imeli Grki nekoliko več pobude.

Priložnost dobil tudi debitant Kouter
Obe reprezentanci sta se očitno zadovoljili z remijem, saj je ritem v zadnjem delu še nekoliko padel. V 77. minuti je drugi debitant, Nino Kouter, vstopil namesto Jake Bijola. V 80. minuti se je priložnost nenadoma ponudila Dimitrisu Siovasu, a je slabo ustrelil z nekaj metrov, tako da Oblak ni imel težkega dela.