Milivoje Novaković je za reprezentanco nazadnje zadel oktobra lani proti Norveški, ko je Slovenija zmagala s 3:0. Foto: EPA
Slovenski nogometaši v torek po načrtih
Slovenci imajo težave z doseganjem golov

Zadnjič je nasprotnikovo mrežo zatresel Valter Birsa, ki je 19. novembra lani dosegel edini slovenski gol ob zmagi nad Kanado na prijateljski tekmi. Sledile so štiri slovenske "ničle" (Alžirija, Urugvaj, Argentina, Estonija). Se bo odprlo proti Švici?

Zadetki bodo slej ko prej prišli
"S tem se ne obremenjujem. Slej ko prej bodo prišli tudi goli. Upam, da že v četrtek. Vsak ve, kakšne sposobnosti imamo igralci. Vemo pa, da smo dosežke naredili kot celotna ekipa,
" pravi prvi slovenski napadalec Milivoje Novaković. Slovenija že nekaj tekem igra le z enim napadalcem, a to po Novakovićevem mnenju ni ključno pri doseganju golov. "Ne število napadalcev, ključna sta pristop in želja po zmagi," je povedal "Nova".

Ljubijankić vesel, da je zraven
Morda se mu bo tokrat v napadu že od prve minute pridružil drugi "Japonec" v slovenski reprezentanci Zlatan Ljubijankić: "Vedno sem vesel, ko sem zraven. Vesel sem tudi, če sem na klopi ali pa igram le deset minut. Če bom začel, bom dal vse od sebe. Imam veliko željo, da po dolgem času zadenem."

Varovanci Srečka Katanca so v torek trenirali v Ljudskem vrtu, v sredo pa bodo vadili v Kidričevem.