Bojan Jokič je dobro opravil delo v obrambi, izkazal pa se je tudi s podajo za zmagoviti zadetek. Foto: EPA
Hatem Ben Arfa
Hatem Ben Arfa se vse bolje počuti v dresu Marseilla, kjer je presenetljivo nadomestil Samirja Nasrija. Foto: EPA
Fernando Cavenaghi
Fernando Cavenaghi ostaja prva nevarnost Bordeauxa. Foto: EPA

Po 18 prvenstvenih tekmah so privrženci kluba iz vzhodne Francije le dočakali uspeh v elitni francoski ligi. Davek za vzpon z zadnjega mesta je plačal Birsa, ki zaradi poškodbe aduktorja ni mogel zaigrati v nadaljevanju, potem ko je bil v prvih 45 minutah med vidnejšimi akterji na zelenici. Njegova zamenjava Boudebouz je v 68. minuti odločil srečanje, potem ko ga je z leve strani lepo zaposlil Jokič (odigral vso tekmo). Na stadionu Auguste Bonal v Montbeliardu je FCSM po letu 1948 oz. 20 tekmah prvič premagal Le Mans.

"Rezervista" ohranil vodstvo Lyona
Vodilni Lyon je s težavo prišel do treh točk v kneževini. Monaco je v 55. minuti pokopal Brazilec Fred, potem ko je z glavo izkoristil podajo Šveda Kima Källströma. Oba igralca letos običajno dobivata priložnost le s klopi, tokrat pa ju je Claude Puel uvrstil v začetno enajsterico. Sedemkratnim zaporednim francoskim prvakom še naprej vztrajno dihata za ovratnik Marseille in Bordeaux.

Hatem Ben Arfa in Bakari Kone sta v dobre pol ure poskrbela za udobno vodstvo Marseilla v Grenoblu. Benoit Cheyrou je malo pred koncem postavil končni izid - 3:0 za OM. Boredaux je dolgo trl odpor Auxerrja, nato pa je sedmič letos zadel Argentinec Fernando Cavenaghi. pet minut zatem pa je dobro formo "žirondincev" potrdil še Maročan Chamakh.