Napoli je zmagal osmič v tej sezoni. Foto: EPA
Kaka
Kaka je v 54. minuti poskrbel za delirij na San Siru. Foto: EPA
Michael Ciani
Francoski branilec Michael Ciani je v Milanu izenačil na 1:1. Foto: EPA

Sodnik Gianpaolo Calvarese je namreč ob prekršku Gökhana Inlerja nad Juanom Guillermom Cuadradom namesto na belo točko pokazal drugi rumeni karton Kolumbijcu zaradi domnevnega simuliranja. Napoli, pri katerem je Marek Hamšik začel na klopi, je povedel v 12. minuti, ko je po akciji Gorana Pandeva in Gonzala Higuaina z volejem zadel Jose Maria Callejon.
Fiorentina je izid poravnala v 28. minuti. Federico Fernandez je naredil prekršek nad Stefanom Savićem, z 11-metrovke pa je bil uspešen Giuseppe Rossi. Že minuto pozneje bi lahko "Viola" povedla, a je lep strel Cuadrada od daleč ustavila vratnica. Na odgovor Neapeljčanov ni bilo treba dolgo čakati. Higuain je še drugič sijajno podal, Napoli pa je v novo vodstvo popeljal Dries Mertens. Tudi v drugem polčasu je bilo kar nekaj priložnosti na obeh straneh, gostje pa so zadnjih 10 minut odigrali brez izključenega Christiana Maggia, ki je prejel drugi rumeni karton.

75 minut za Birso
Milan in Lazio sta se na San Siru razšla z neodločenim izidom 1:1. Rdeče-črne je v 54. minuti v vodstvo popeljal Kaka z izvrstnim zavitim strelom z desnico od daleč, ki je končal v zgornjem kotu gostujočih vrat. To je bil prvi zadetek Brazilca po poletni vrnitvi v Milano, izkazal pa se je še z nekaj potezami in potrdil, da se počasi vrača v pravo formo.
Končni izid je v 72. minuti iz bližine z glavo postavil Michael Ciani po podaji Antonia Candreve z desne strani. Nepozoren v Milanovi obrambi je bil Cristian Zapata. V končnici so bili bližje zmagi Rimljani, a Miroslav Klose in Sergio Floccari nista izkoristila svojih priložnosti. Valter Birsa je tako kot v nedeljo v Parmi začel v napadu Milana ob Kakaju in Mariu Balotelliju, v 75. minuti pa je mesto na zelenici prepustil Alessandru Matriju.
Juventus doma ni imel težav s Catanio, premagal jo je s 4:0. Drugi zadetek je s prostega strela dosegel Andrea Pirlo.