Rdeči vragi so opravili trening na Camp Nouu, kjer želijo ponoviti predstavo s povratne tekme osmine finala, ko so šokirali PSG na Parku princev. Foto: Reuters

Manchester United prejšnjo sredo ni sprožil niti enega strela na vrata Marca Andreja ter Stegna. Po porazu z 0:1 so možnosti za preobrat majhne, a še v večjih težavah so bili rdeči vragi v osmini finala proti PSG-ju. Na Parku princev so zmagali s 3:1 po golu Marcusa Rashforda v 94. minuti z bele točke.

Ole Gunnar Solskajer je odigral le eno tekmo na Camp Nouu. 26. maja 1999 je v 93. minuti odločil dramatičen finale Lige prvakov proti Bayernu, ki ga je Manchester United dobil z 2:1. Foto: Reuters

"Prihod na Camp Nouu je bil zelo čustven zame. Finale leta 1999 je bil fantastičen. Nepozabni spomini. To je bila edina tekma, ki sem jo odigral na tem stadionu. Sina sem pripeljal na el clasico leta 2016. Pred desetimi dnevi sem si ogledal tudi derbi med Barcelono in Atleticom. Od spominov se ne da živeti, zanima me torkova tekma. Če bo padlo veliko golov, imamo lepe možnosti za napredovanje," ostaja optimističen Solskjaer, ki je decembra na klopi rdečih vragov nasledil Joseja Mourinha.

"Vsekakor bomo morali prikazati precej boljšo predstavo kot pred tednom dni. Če pustiš Messiju in Suarezu preveč prostora, boš imel veliko težav. Ključno je, da ne prejmemo zadetka. Naša prednost so prekinitve, saj imamo višje igralce. Edini zadetek lahko dosežemo tudi v 93. minuti. Ključno je, da verjamemo v uspeh," je dodal strateg Uniteda, ki ga čaka še ogorčen boj za četrto mesto v Premier ligi.

Lionel Messi in Gerard Pique med pripravami na torkov spektakel na Camp Nouu. Foto: Reuters

Valverde ne pričakuje napada vragov od prve minute
"Zavedam se, da je Manchester v zadnji minuti zmagal v Torinu in Parizu. Nisem prepričan, da bodo napadli od prve minute. Verjetno se bodo osredotočili na uspešno taktiko s preteklih gostovanj v Ligi prvakov. Vsi se zavedamo, da v zadnjih letih nismo bili uspešni v četrtfinalnih, a to je nova sezona in prikazali smo že veliko dobrih predstav," je pojasnil trener Ernesto Valverde, ki bo imel na voljo spočite igralce. V soboto je proti zadnjeuvrščeni Huesci spočil vse nosilce igre (0:0). Barcelona ima devet točk naskoka pred Atleticom in naslov prvaka je skoraj že zagotovljen.

"Igrali bomo proti ekipi, ki je zelo lačna uspehov. United zelo dobro igra v gosteh, naša prednost pa je minimalna. Ne bomo le branili prednosti, na domači zelenici želimo zmagati," je dodal ter Stegen, ki je v letošnji sezoni v sijajni formi.

Erik ten Hag je pripravil sijajno taktiko v Madridu. Takrat je Ajax lovil zaostanek z 1:2. Tokrat je po prvi tekmi 1:1 in vse je še odprto. Foto: Reuters

Ajax želi v Torinu ponoviti predstavo iz Madrida
Na drugi tekmi torkovega večera bo Juventus gostil Ajax. Prva tekma v Amsterdamu se je končala z remijem (1:1). Nizozemci so v Madridu povozili Real s 4:1 in seveda upajo na ponovitev magičnega večera s stadiona Santiago Bernabeu.

"Samozavestni smo pred povratno tekmo, saj smo v zares dobri formi. Ekipa je neverjetno napredovala v zadnjih dveh letih. Leta 2017 smo igrali v finalu Evropske lige, od takrat smo naredili velik korak naprej. Juventus je v vlogi favorita, saj so dosegli gol v Amsterdamu," je dejal Erik ten Hag. Manjkal bo Nicolas Tagliafico, ki je kaznovan.

Juventusu v soboto še ni uspelo potrditi osmega zaporednega "scudetta". Vse misli so usmerjene k Ligi prvakov, ki so jo Torinčani zadnjič osvojili leta 1996. V osmini finala je stara dama odpravila Atletico kar s 3:0, ko je Cristiano Ronaldo s hat-trickom nadomestil zaostanek s prve tekme (0:2).

Zaradi poškodbe kolena v kadru ne bo Maria Mandžukića. Poškodovan je tudi šef obrambe Giorgio Chiellini.

Valverde poudarja, da Barcelona ne bo le branila prednosti

Četrtfinale, povratne tekme, torek ob 21.00:
JUVENTUS - AJAX 1:1

Verjetni postavi:

Juventus: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro, Can, Pjanić, Matuidi, Bernardeschi, Kean, Ronaldo.

Ajax: Onana, Veltman, Blind, De Ligt, Mazraoui, De Jong, van de Beek, Schöne, Neres, Tadić, Ziyech.

Sodnik: Clement Turpin (Francija)

BARCELONA - MANCHESTER UNITED 1:0

Barcelona: ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Rakitić, Busquets, Arthur, Messi, Suarez, Dembele.

Manchester United: de Gea, Dalot, Lindelöf, Smalling, Young, McTominay, Fred, Pogba, Rashford, Lukaku, Martial.

Sodnik: Felix Brych (Nemčija)

Sreda ob 21.00:
PORTO - LIVERPOOL 0:2

Porto: Casillas, Militao, Pepe, Felipe, Alex Telles, Danilo, Herrera, Otavio, Brahimi, Soares, Marega.

Liverpool: Allison, Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Keita, Salah, Firmino, Mane.

Sodnik: Danny Makkelie (Nizozemska)

MANCHESTER CITY - TOTTENHAM 0:1

Manchester City: Ederson, Walker, Otamendi, Laporte, Mendy, David Silva, Gündogan, De Bruyne, Bernardo Silva, Agüero, Sterling.

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Sissoko, Wanyama, Eriksen, Lucas Moura, Son, Llorente.

Sodnik: Cüneyt Cakir (Turčija)

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku.

POLFINALE:
TOTTENHAM/MANCHESTER CITY - AJAX/JUVENTUS
MANCHESTER UNITED/BARCELONA - LIVERPOOL/PORTO

Prvi tekmi bosta 30. aprila in 1. maja, povratni pa 7. in 8. maja. Finale v soboto, 1. junija, v Madridu.