Ricardo Kaka
Ricardo Kaka se po številnih težavah s poškodbami vrača v pravo formo. Foto: EPA
David Villa
David Villa je končal strelsko sušo. Foto: EPA

Jose Mourinho je pred obema tekmama polfinala Lige prvakov proti Barceloni spočil številne nosilce igre. Xabi Alonso in Cristiano Ronaldo sta vstopila v zadnje pol ure, Emmanuel Adebayor ni bil niti na klopi, kjer so sedeli Marcelo, Pepe in Mesut Özil.

Vse odločeno že v prvem polčasu
V 23. minuti je Gonzalo Higuain lepo podal do Karima Benzemaja, ki je hladnokrvno matiral vratarja Vicenteja Guaito. Osem minut pozneje je nesporazum med domačim čuvarjem mreže in branilcem Jeremyjem Mathieujem izkoristil Higuain. Igra Valencie je ob koncu prvega polčasa popolnoma razpadla. V 39. minuti je Higuain ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Ricardo Kaka poslal žogo pod prečko. Tri minute pred odmorom sta bili vlogi zamenjani. Kaka je krenil v protinapad na desni strani, obramba Valencie je bila kot razbita vojska, Higuain pa je brez težav povišal na 0:4.

Kaka osmešil Stankevičiusa
Argentinski napadalec, ki se je po poškodbi dokončno vrnil v pravo formo, je v 53. minuti zabil že hat-trick. Prvi zadetek za "netopirje" je po uri igre dosegel Roberto Soldado. Le dve minuti pozneje je sijajni Kaka na levi strani kazenskega prostora mojstrsko poslal žogo Mariusu Stankevičiusu med nogama in nato z diagonalnim strelom zadel malo mrežico. V zaključku tekme je kraljevi klub precej popustil, kar sta izkoristila rezervista Jonas in Jordi Alba v zadnjih desetih minutah. Iker Casillas je obranil tudi zelo nevaren strel Jonasa z glavo.
Mourinho napovedal boj do konca
"Borili se bomo do konca tudi v španskem prvenstvu, dokler ne bomo tudi teoretično izgubili možnosti na naslov. Barca bo morala naslov osvojiti s svojimi zmagami, mi ji ne bomo več podarjali točk. Če si bomo z zmagami dvignili samozavest, nam bo to prišlo zelo prav v naslednji sezoni," je bil zadovoljen Mourinho, ki je dejal, da so njegovi izbranci igrali spektakularno.

Jubilejni gol Messija
Trener Barcelone Pep Guardiola je prav tako odpočil nosilce igre. V 24. minuti so Katalonci proti Osasuni povedli z golom Davida Ville iz bližine. To je bil njegov prvi zadetek po februarju. V drugem polčasu so vstopili Andres Iniesta, Lionel Messi in Xavi Hernandez. Zmago Barcelone je dve minuti pred koncem potrdil Messi, ki je dosegel že 50. zadetek v vseh tekmovanjih v letošnji sezoni.

Prednost Barce ostaja osem točk, do konca pa je le še pet krogov.