Španija je povedla v 13. minuti, ko je Isco uspešno izvedel prosti strel. Foto: Reuters
Srbija
Srbi so po zmagi nad Moldavijo s 3:0 in le remiju Irske v Gruziji sami ostali na vrhu skupine D. Foto: Reuters
Luka Modrić
Namočena zelenica stadiona v Maksimiru ni omogočala izvedbe tekme. Foto: Reuters
Isco zrežiral gladko zmago Špancev
Morata zapečatil usodo Italije
Isco še drugič matiral Buffona
Isco popeljal Španijo v vodstvo

Španija je na razprodanem Santiagu Bernabeuu povedla v 13. minuti. Leonardo Bonucci je napravil prekršek nad Marcom Asensiom, približno 20 metrov stran od italijanskih vrat, kar je pomenilo prosti strel. K žogi je pristopil Isco in jo mojstrsko, čez živi zid, poslal v desni zgornji kot vrat nemočnega Gigija Buffona.

Isco še drugič ukanil Buffona
V 22. minuti je imela Italija lepo priložnost za izenačenje, a je veselje Andrei Belottiju preprečil vratar David De Gea. Boljša Španija je drugič kronala premoč v 40. minuti. Andres Iniesta je na robu kazenskega prostora našel Isca, ki je potegnil v levo, se otresel Marca Verratija, nato pa z natančnim diagonalnim strelom za levo vratnico še drugič ukanil Buffona.

"Šolski" protinapad Ramosa in Morate
Italijani so v drugem delu poskušali zabiti gol priključka, a jim ni uspelo. Na drugi strani so Španci zabili še tretji gol. V 77. minuti sta Sergio Ramos in Alvaro Morata izpeljala sijajen protinapad, v katerem sta si izmenjala dvojno podajo, nato pa je Morata na daljši vratnici poslal žogo za hrbet Buffona. Dvoboj je bil tako dokončno odločen.

Tekmo Hrvaške in Kosova ustavil močen dež
Na preostalih tekmah je Srbija s 3:0 premagala Moldavijo, Finska pa je v skupini I ugnala Islandijo (1:0), s čimer je naredila "uslugo" tudi vodilni Hrvaški, ki je gostila Kosovo. Srečanje na zagrebškem stadionu Maksimir je bilo zaradi močnega dežja, zaradi katerega je voda poplavila igrišče, prekinjeno v 20. minuti, po desetih minutah čakanja in ponovnem preverjanju zelenice pa je sodnik Stefan Johanessonn odločil, da se tekma ne nadaljuje. Kdaj bo odigrana do konca, še ni znano. Ena od možnosti je v nedeljo zjutraj, druga pa pred koncem kvalifikacij.

KVALIFIKACIJE ZA SP 2018

SKUPINA D

GRUZIJA - IRSKA 1:1 (1:1)
Kazaišvili 34.; Duffy 4.

SRBIJA - MOLDAVIJA 3:0 (2:0)
Gačinović 20., Kolarov 30., Mitrović 81.

Isco 13., 40., Morata 77.

Španija: De Gea, Carvajal, Pique, Ramos, Alba, Koke, Busquets, Iniesta (72./Morata), Silva, Isco (89./Villa), Asensio (89./Niguez).

Italija: Buffon, Spinazzola, Barzagli, Bonucci , Darmian, Insigne, De Rossi, Verratti , Candreva (70./Bernardeschi), Belotti (70./Eder), Immobile (78./Gabbiadini).

HRVAŠKA - KOSOVO 0:0 (-:-)
Tekma je bila v soboto v 20. minuti prekinjena zaradi močnega naliva in razmočenega igrišča. Nadaljevanje bo danes ob 14.30.

UKRAJINA - TURČIJA 2:0 (2:0)