Rodrigo je bil najzaslužnejši za zmago Španije. Foto: Reuters
Haris Seferović in soigralci so napolnili mrežo Islandije. Foto: Reuters

Izbranci Garetha Southgata so povedli v 11. minuti, ko je Luke Shaw sijajno zaposlil Marcusa Rashforda. Napadalec Manchester Uniteda je ob neodločnem Nachu zatresel mrežo s sedmih metrov z desno nogo. Le dve minuti zatem je izenačil Saul Niguez po lepem prodoru Rodriga.

Po pol ure igre je Thiago izvedel prosti strel z leve strani, pred vrati pa so branilci Anglije popolnoma pozabili na Rodriga, ki je spremenil smer žogi in ukanil Jordana Pickforda.

Na začetku drugega polčasa je Shaw zaradi poškodbe glave zapustil zelenico na nosilih. Tekma je bila prekinjena za več minut in na sporedu je bilo kar devet minut sodnikovega dodatka. V 98. minuti je Danny Welbeck dosegel zadetek, a je predtem naredil prekršek nad Davidom de Geo, zato ga sodnik Danny Makkelie ni priznal.

Na drugi tekmi lige A je Švica s kar 6:0 odpravila Islandijo, ki je v drugem polčasu prejela štiri gole.