Veselje nogometašev Atletica po golu Joaa Felixa. Foto: Reuters
Alfonso Pedraza je v 25. minuti žogo poslal v lastno mrežo. Foto: Reuters

Potem ko so Madridčani na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah – odigrali so jih proti Levanteju – od šestih točk osvojili zgolj eno, so tokrat osvojili vse tri na stadionu Cerámica. Po 24 odigranih tekmah imajo na vrhu prvenstvene lestvice pet točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem Barcelono, ki je odigrala tekmo več. Real Madrid bo v ponedeljek igral proti Real Sociedadu.

Srečanje je odločil zadetek v 25. minuti, ko je po predložku Thomasa Lemarja žogo z glavo nesrečno v okvir vrat preusmeril Alfonso Pedraza. Vratar je strel sicer ubranil, a se je okroglo usnje nato odbilo od hrbta nesrečnega branilca Villarreala in se odkotalilo čez golovo črto.

Zares neobičajen avtogol, kar pa gostov s stadiona Wanda Metropolitano ni prav nič zanimalo. Gostitelji so imeli sicer v prvem polčasu kar nekaj lepih (pol)priložnosti, še posebej dejaven je bil Gerard Moreno, ki je kar nekajkrat zapretil Janu Oblaku, a je slovenski čuvaj mreže ostal nepremagan.

HUESCA            25  3 11 11 22:36 20

V nadaljevanju so gostje še močneje pritisnili na vrata rumene ekipe, ki jo je z obrambami reševal vratar Sergio Asenjo. Vseeno je moral 31-letnik iz Palencie v 69. minuti priznati premoč Joau Felixu, ki je po slabo izbiti žogi domače obrambe s polvolejem zaključil z roba kazenskega prostora za končnih 0:2.