Karim Benzema in Marco Asensio – junaka Reala ob zmagi nad Deportivom iz Alavesa. Foto: EPA

Ta je tekmo tega kroga na Camp Nouu dobila, z 1:0 je v mestnem derbiju ugnala Espanyol in ga za nameček poslala v nižji rang tekmovanja. Katalonci so upali, da si bo Real privoščil spodrsljaj, a tokrat so svoje delo varovanci Zinedina Zidana opravili z odliko.

Zinedine Zidane je na dobri poti, da kot trener Reala še drugič osvoji špansko prvenstvo. Predtem mu je to uspelo v sezoni 2016/17, tedaj je sezono sklenil s 93 točkami – tremi več od drugouvrščene Barcelone. Foto: EPA

Alaves napadal, Benzema zadel
Četudi v prvem polčasu niso pokazali veliko in so bili gostje iz Alavesa celo boljši nasprotnik. Joselu je med drugim zatresel prečko, po strelu Lucasa Pereza so se gostitelji rešili na golovi črti, tudi Oliver Burke je bil blizu zadetka. A vse to gostom ni kaj prida pomagalo, na odmor so odšli z minimalnim zaostankom, potem ko je v 11. minuti Karim Benzema zadel z bele točke, potem ko je Ximo Navarro v kazenskem prostoru storil prekršek nad Ferlandom Mendyjem.

Asensio podvojil vodstvo
Igra v drugem polčasu je bila precej živahna, že v peti minuti nadaljevanja je kraljevi klub vodstvo podvojil. Rodrygo je z globinsko podajo zaposlil Benzemaja, ta pa je s paralelno podajo lepo zaposlil Marca Asensia, ki je brez težav zatresel prazno mrežo. 2:0. Real je bil boljši nasprotnik, priigral si je več priložnosti, v 77. minuti je zadišalo še po tretjem zadetku v Alavesovi mreži, ko so gostitelji izkoristili napako rezervista Abdallahija Mahmouda, a je bil Rodrygo neuspešen ob bližnji vratnici. Zidane je zadnjih deset minut tekme namenil Edenu Hazardu, ki je na zelenici zamenjal strelca prvega zadetka.

Do konca prvenstva so še trije krogi, v katerih bo Zidanova ekipa gostovala pri Granadi in Leganesu, doma pa bo gostila Villarreal. Izjemno pomemben bo zlasti obračun v Ligi prvakov, v kateri 7. avgusta gostujejo na Etihadu pri Manchester Cityju.