Luis Suarez je bil mož odločitve na katalonskem derbiju. Foto: Reuters

Nogometaši Barcelone v zadnjem času ne igrajo najbolje. Na zadnjih šestih tekmah so zmagali trikrat, trikrat so remizirali, in sicer proti Sevilli, Celti iz Viga in madridskemu Atleticu.

Precej drugačna zgodba se razpleta pri njihovem mestnem tekmecu Espanyolu, ki nikakor ne najde poti do zmage. Izgubili so še šesto tekmo zapored, nazadnje so zmagali doma nad Leganesom (0:1).

Barcelona je bila v prvem polčasu skoraj brez idej. Žogo je držala v svoji posesti dlje od svojega nasprotnika, ki pa je bil pred vrati nevarnejši. Že v 11. minuti je iz protinapada zapretil Adrian Embarba in domačega vratarja Marca-Andreja ter Stegna prisilil v obrambo, tik pred odmorom je po predložku Didaca Vile ter Stegen preprečil avtogol Clementa Lengleta.

Lionel Messi je proti Espanyolu odigral 27 prvenstvenih tekem. 18 jih je dobil, osemkrat sta kluba remizirala, enkrat je bil poražen. Na omenjenih tekmah je dosegel 22 zadetkov, v statistiko je vpisal še osem podaj. Foto: Reuters

Pred začetkom drugega polčasa je v ekipi Barcelone Nelsona Semeda zamenjal Ansu Fati, ki je moral že po nekaj minutah predčasno pod prho zaradi grobega prekrška nad Fernandom Calerom. Glavni sodnik Jose Munuera je kmalu zatem zaradi grobega prekrška izključil še Espanyolovega vezista Pola Lozana.

V igri 10:10 so gostitelji vendarle povedli, v 56. minuti jih je z zadetkom rešil Luis Suarez. Urugvajec, ki je v prvem polčasu zapravil eno lepo priložnost, je izkoristil slabše posredovanje gostujoče obrambe v kazenskem prostoru in z dobrih petih metrov matiral nemočnega Diega Lopeza. V 69. minuti bi se kaj kmalu lahko med strelci znašel tudi Lionel Messi, a je njegov silovit volej Lopez nekako le ubranil.

V končnici tekme so gostje pritisnili na vse ali nič, v 90. minuti je z razdalje ter Stegnove dlani ogrel Raul de Tomas, takoj zatem je zadišalo po najstrožji kazni, ko je Darderjev strel zadel Artura Vidala v ramo, a Munuera ni pokazal na belo točko. Varovanci Quiqueja Setiena so zdržali do konca in osvojili pomembne tri točke, ki jih še ohranjajo v boju za naslov španskega prvaka. Na drugi strani je Espanyol izgubil tudi teoretične možnosti za obstanek med elito, od nje se poslavlja po 26 letih.