Oblak je v 80. minuti z dvojno obrambo preprečil izenačenje Benzemaja, ki pa je nato bil na pravem mestu v 88. minuti za 13. gol sezone in delitev točk na madridskem derbiju. Foto: Reuters

V osrednjem obračunu 26. kroga La Lige sta se v Madridu pomerila mestna tekmeca. Po remiju ima Atletico na prvem mestu lestvice s tekmo manj tri točke prednosti pred Barcelono, Real Madrid pa ostaja pri petih točkah zaostanka.

Jan Oblak je bil dolgo prvo ime madridskega derbija, zlasti je zablestel z dvojno obrambo v 79. minuti. Foto: EPA

Simeone: Ste mislili, da bomo zmagali z 20 točkami prednosti?
"Dobra tekma, a zelo težak. V prvem polčasu so oni imeli žogo, v drugem pa mi. Bolj smo si zaslužili zmago kot oni, a tako je v nogometu. S Casemirom sva delala med tednom na tem golu. Lahko bi zabili še kakšen gol, a je Oblak prikazal nekaj dobrih obramb. La Liga še zdaleč ni odločena,"
je kapetan Reala Karim Benzema povzel 168. ligaški El Derbi Madrileño.

"V prvenstvu je še veliko pomembnih stvari. To je zapleteno in težko prvenstvo. Ne vem, kaj si nekateri predstavljajo ... da bomo zmagali z 20 točkami prednosti?" je bil po izgubljenih točkah v zadnjih minutah vidno poparjen trener Atletica Diego Simeone, ki ga že v sredo čaka nov izziv - soočenje z baskovskim Athleticom.

Suarez udaril po četrt ure
Po četrt ure igre so rdeče-beli povedli, že 17. v sezoni La Lige pa je zadel Luis Suarez, ki je matiral Thibauta Courtoisa za vodstvo Atletica z 1:0. Vezist Marcos Llorente je s podajo našel Urugvajca, pri čemer je zamudil branilec Nacho in luknjo je Suarez izkoristil brez milosti.

Oblak reševal Atletico skorajda do konca
Po zaostanku so gostje prevzeli pobudo, a je Jan Oblak ubranil edini strel v okvir vrat vodilne ekipe La Lige, tako da se je prvi polčas končal z minimalnim vodstvom Atletica.

Golgeter Luis Suarez je prvi napadalni adut Atletica v boju za tako želeni naslov španskega prvaka, a samo z zadetki Urugvajca bodo težko ostali pred prebujenima Barcelono in Realom. Foto: AP

Zidanovi izbranci so v drugem delu popolnoma zavladali in začelo se je obleganje Oblakovih vrat. Škofjeločan je zablestel z dvojno obrambo v 80. minuti, ko je dvakrat preprečil slavje Karimu Benzemaju. Nove obrambe kapetana Slovenije so se kopičile, po sedmih pa se je beli balet le odločil za izigravanje celotne obrambe in Oblaka – v 88. minuti je Casemiro nesebično oddal žogo Benzemaju in kapetanu gostov ni bilo težko zadeti za 1:1.

Osmi strel v okvir vrat iz 18 poskusov je preprečil, da bi Slovenec ohranil mrežo nedotaknjeno. Na drugi strani je Atletico poskusil 11-krat, od tega 5-krat v okvir Courtoisovih vrat.

La Real z uslugo Atleticu
Atletico Madrid je v preteklih tednih popustil in nevarno ogrozil navidezno nedosegljivo prednost. A že prejšnjo nedeljo je pri Villarrealu v vratih blestel Oblak in bil kot najboljši posameznik najzaslužnejši, da so lahko Atleti slavili v gosteh z 2:0. V ponedeljek je nato rdeče-bele osrečil še obračun Realov: baskovski La Real iz Sociedada je proti Madridu iztržil 1:1.

Laporta novi-stari predsednik Barcelone

Po izidih vzporednih volitev katalonske televizije TV3 je novi predsednik FC Barcelone postal Joan Laporta, ki je vodil katalonskega velikana že v letih 2003-2010. Laporta naj bi prejel 58-odstotkov glasov, Victor Font 31, tretji kandidat Toni Freixa pa 9 odstotkov.

Mestni tekmeci trn v peti Atletov
Na zadnjih 39 prvenstvenih tekmah je četa Diega Simeoneja izgubila le dvakrat, a zato enkrat proti mestnemu tekmecu in Levanteju. Real Madrid je medtem na zadnjih 16 ligaških tekmah klonil zgolj enkrat. Na prejšnjih štirih madridskih derbijih Atleti niso našli poti v mrežo Thibauta Courtoisa, tokrat so le matirali Belgijca, a vseeno ostajajo izbranci Diega Simeoneja le pri eni zmagi na zadnjih 11 derbijih v vseh tekmovanjih.

Messi zrežiral zmago pri Osasuni
Prejšnji spodrsljaji in nedeljski remi madridskih klubov v boj za prvaka vračajo Barcelono, ki je svoje delo v 26. krogu La Lige že opravila v soboto. Katalonci so z dvema podajama Lionela Messija slavili pri Osasuni z 2:0 in se približali vodilnemu Atleticu le na dve točki zaostanka, resda s tekmo več.