Granada je s točko proti Betisu ostala v igri za Evropo, saj za šestim Atleticom zaostaja le za štiri točke. Foto: EPA

Betis ostaja v spodnjem delu razpredelnice na 13. mestu, saj je na zadnjih desetih ligaških tekmah vpisal le eno zmago. Zeleno-beli so v zadnjem krogu pred prekinitvijo La lige zaradi izbruha pandemije proti Real Madridu (2:1), s čimer je bila omogočena vrnitev Barcelone na vrh lestvice.

Gostje iz Granade so povedli v 29. minuti prek Carlosa Fernandeza. Betis je izenačil šele v 85. minuti, z bele točke je bil natančen Canales, tri minuti pozneje pa je že vodil z 2:1 po zaslugi Tella. Slavje je domačim preprečil Roberto Soldado, ki je v 91. minuti zadel iz polvoleja za končnih 2:2. Granada je osma in v igri za preboj v Evropo, celo za Ligo prvakov.

Sevilla brez zmage v 87. minuti
Na prvi tekmi 29. kroga španskega prvenstva sta se Levante in Sevilla razšla z 1:1. Luuk de Jong je na začetku 2. polčasa povedel Sevillo, v končnici pa je Levante, ki zdaj igra 150 km stran domače Valencie v mestecu La Nucia, izenačil po strelu Miramona v 87. minuti.

Barca gosti predzadnji Leganes
Nocoj so v La Ligi na sporedu tri tekme: vodilna Barcelona bo ob 22. uri gostila predzadnji Leganes.

Atletico Madrid Jana Oblaka bo v okviru 29. kroga španskega nogometnega prvenstva v sredo gostoval v Pamploni pri Osasuni, drugouvrščeni Real Madrid pa igra šele v četrtek, ko bo gostil Valencio. S tem se bo krog zaključil, v petek pa že sledijo prve tekme naslednjega, 30. kroga.