Radamel Falcao je poskrbel za veliko navdušenje na tribunah. El Tigre je prejel stoječe ovacije, ko je zapustil zelenico četrt ure pred koncem. Foto: EPA

Predsednik Joan Laporta je po sestanku vodstva kluba nizozemskemu strategu sporočil, da se je njegov čas na klopi Kataloncev iztekel. Na četrtkovem treningu se bo 58-letni Nizozemec poslovil od svojih varovancev.

Ronald Koeman je čestital trenerju Raya Andoniju Iraoli po koncu tekme. Nizozemec je med letoma 1989 in 1995 pustil neizbrisen pečat na Camp Nouu. 20. maja 1992 je na Wembleyju odločil finale Pokala državnih prvakov. S prostega strela je v 112. minuti dosegel edini zadetek proti Sampdorii Srečka Katanca. Na trenerski klopi mu ni šlo po načrtih. Foto: EPA

Koeman je postal trener Barcelone avgusta lani. Najprej je odšel Luis Suarez, v letošnjem poletnem prestopnem roku pa še ikona kluba Lionel Messi. Tudi Antoine Griezmann je zapustil klub, ki se je znašel v velikih finančnih težavah.

Barcelona je na desetih tekmah osvojila le 15 točk, v Ligi prvakov pa je izgubila uvodni tekmi proti Bayernu in Benfici z 0:3.

Falcao kaznoval napako Busquetsa
Koeman, ki je poslušal številne kritike po porazu proti madridskemu Realu z 1:2, je imel kar nekaj težav, saj je vse več poškodovanih nogometašev. Tudi Pedri in Frenkie de Jong nista bila v kadru.

Kolumbijski napadalec Radamel Falcao, ki je septembra prišel iz Galatasaraya, je po izgubljeni žogi Sergia Busquetsa na sredini igrišča stekel v prostor, preigral Gerarda Piqueja in poslal žogo od desne vratnice v mrežo po pol ure igre.

Slab strel Depaya z bele točke
Barcelona je imela v drugem delu žogo precej več v svojih nogah, pritiskala, sodnik Antonio Mateu Lahoz pa je v 71. minuti pokazal na belo piko, ko je Oscar Valentin podrl Memphisa Depaya. Nizozemec je kar sam prevzel odgovornost, a je slabo streljal in Stole Dimitrievski je žogo odbil.

Karim Benzema je imel najlepšo priložnost za kraljevi klub. Foto: EPA

V zadnjih minutah so se gostitelji fanatično branili. Tudi v osmih minutah sodnikovega dodatka Barcelona ni uspela izenačiti. Sergio Agüero in rezervist Gavi sta zapravila najlepši priložnosti.

Osasuna do velike točke v Madridu
Madridski Real se je z Osasuno razšel brez zadetkov. Po zmagi na el clasicu je trener Carlo Ancelotti spočil nekatere nosilce igre. Luka Modrić je počival, Rodrygo in Lucas Vazquez pa sta vstopila šele v drugem polčasu.

Gostje so imeli prvo veliko priložnost. Jon Moncayola je po protinapadu zadel notranji del vratnice v 51. minuti. Žoga je zadela Danija Carvajala in se odkotalila mimo vrat. Po uri igre je tudi Real stresel okvir vrat, Karim Benzema je po lepem preigravanju v kazenskem prostoru zadel prečko.

V 71. minuti je Vinicius Junior prišel sam pred vratarja Sergia Herrero, ki pa se je izkazal. Osasuna je z disciplinirano igro zadržala točko vse do konca, čeprav je imela le 25-odstotno posest žoge.