Maxi Gomez je bil osrednje ime tekme. Foto: Reuters

Valencia je igrala zelo dobro in se zasluženo veselila prve domače zmage nad Barcelono po letu 2007. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, a gostitelji bi lahko povedli že v 11. minuti. Gerrard Pique je v svojem kazenskem prostoru zrušil Joseja Gayo, sodnik je pokazal na belo točko. Marc Andre Stegen je prebral namero Maxija Gomeza in ukrotil močan udarec.

Gomez dal gol in pomagal pri avtogolu
Netopirji so povedli na začetku drugega polčasa, v glavni vlogi je bil Gomez, ki je z desne strani sprožil udarec, žoga je po dotiku Jordija Albe rahlo spremenila smer in končala v mreži. Vse je bilo jasno v 77. minuti, ko je Valencia podvojila vodstvo. Po desni je prodiral Ferran Torres, na levi strani je našel osamljenega Gomeza, ki je žogo poslal v daljši kot in le prišel do zadetka.

Real Madrid je v nedeljo šele v 78. minuti strl odpor Valladolida in v gosteh slavil z 0:1. Po predložku Tonija Kroosa je zadetek z glavo dosegel branilec Nacho. To je bil njegov prvi ligaški gol po več kot dveh letih. Real se je z zmago prvič po začetku oktobra znova povzpel na vrh lestvice. Foto: EPA