Prvič po letu 2007 so Madridčani pokal dvignili pred domačimi navijači. Foto: Reuters

Kraljevi klub je imel pred 34. krogom 15 točk naskoka in potreboval je le še točko za naslov, ki se jim je lani izmuznil v boju z mestnim tekmecem Atleticom.

Rodrygo dvakrat natančen v prvem polčasu
Gostje iz Barcelone so zdržali pritisk v uvodne pol ure. V 33. minuti si je Rodrygo izmenjal dvojno podajo z Marcelom, žogo je dobil na robu kazenskega prostora, nato pa je švignil mimo dveh branilcev in poslal žogo v mrežo.

Rodrygo je v prvem polčasu poskrbel za lepo prednost Reala. Foto: Reuters

Dve minuti pred odmorom je Yangel Herrera izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom. Mariano Diaz mu jo je odvzel, najbolj zbran pa je bil znova Rodrygo, ki je z 12 metrov povišal na 2:0.

Mojstrski lob Asensia
V 55. minuti so gostitelji izvedli protinapad. Eduardo Camavinga je na desni strani zaposlil Marca Asensia, ki je mojstrsko lobal vratarja Diega Lopeza, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo.

Benzema vstopil in postavil končni izid
Po uri igre so vstopili Toni Kroos, Karim Benzema in Isco. Ritem Reala se je le še povišal. V 71. minuti je Isco zatresel mrežo, a je Rodrygo stal v vidnem polju vratarja Diega Lopeza in bil je v prepovedanem položaju.

Karim Benzema je v življenjski formi. Najboljši strelec La lige je dosegel že 26 zadetkov, v Ligi prvakov pa je bil natančen 14-krat. Foto: Reuters

Na polnih tribunah se ni nihče preveč razburjal. Navijači so se zabavali, mehiški val je krožil okoli po stadionu Santiago Bernabeu. Najboljši strelec La lige Benzema je postavil končni izid devet minut pred koncem po podaji Viniciusa Juniorja. To je bil že 26. zadetek Francoza v tej sezoni.

Kapetan Marcelo novi rekorder s 24. lovoriko
Za Real Madrid je to osmi naslov v prvenstvu v tem stoletju (2000/01, 2002/03, 2006/07, 2007/08, 2011/12, 2016/17, 2019/20) in prvi po maju 2007, ki ga je lahko proslavil pred domačimi navijači.

Pokal za zmagovalca La lige je dvignil kapetan Marcelo, ki je postal igralec madridskega Reala z največ osvojenimi lovorikami. S štiriindvajseto je prehitel legendarnega Francisca Genta, ki je bil član kraljevega kluba od 1953 do 1971 in ki je umrl letos januarja.

Carlo Ancelotti se je znašel na rokah svojih varovancev. Foto: Reuters

Ancelotti osvojil naslov v vseh petih najmočnejših prvenstvih
62-letni Ancelotti bo kmalu osvojil naslov državnega prvaka v vseh petih najmočnejših prvenstvih (Milan 2004, Chelsea 2010, Paris SG 2013, Bayern 2017). Zdaj je dopolnil zbirko s špansko krono, ki se mu je izmuznila tudi leta 2014, ko je kraljevi klub popeljal do zmage v Ligi prvakov.

Naslednji cilj – finale Lige prvakov
Slavje ne bo predolgo, saj je v sredo na sporedu povratna tekma polfinala Lige prvakov. Manchester City je kljub veliki premoči prvo tekmo dobil le s 4:3 in obeta se napeto povratno srečanje.

Ancelotti postal prvi trener z naslovom v petih najmočnejših prvenstvih

Oblak: Dogajajo se čudne stvari, ki se v preteklosti niso
Boleč poraz v boju za prva štiri mesta je v večerni tekmi v Bilbau doživel Atletico Madrid. Athletic je bil na vročem San Mamesu boljši z 2:0. Gostitelji so povedli v 8. minuti po avtogolu Maria Hermosa, končni izid 2:0 pa je z enajstmetrovke v drugem polčasu postavil Inaki Williams.

Jan Oblak je po porazu za špansko televizijo povedal: "Narediti moramo vse, da se uvrstimo v Ligo prvakov. Dogajajo se čudne stvari, ki se v preteklosti niso. Dobiti moramo preostale štiri tekme, sicer bomo v težavah, predvsem pa moramo pokazati boljše predstave."

Sergio Busquets je dosegel drugi zadetek za Barcelono. Foto: EPA

Barcelona prekinila negativni niz na Camp Nouu
Barcelona se je veselila 20. prvenstvene zmage. Katalonci so z 2:1 premagali Mallorco, s tem pa izkoristili spodrsljaj Seville, saj so zdaj sami na drugem mestu. To je bila prva zmaga Barce na Camp Nouu po treh zaporednih porazih (Eintracht Frankfurt, Cadiz in Rayo Vallecano).

Memphis Depay je v 25. minuti zadel po lepi podaji Jordija Albe. V 54. minuti je Sergio Busquets povišal na 2:0 z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. V 79. minuti je znižal Antonio Raillo, s kolenom je iz bližine preusmeril žogo v mrežo.