Luis Suarez je dosegel 12. gol v letošnji sezoni La lige. Foto: Reuters

Colchonerosi, ki so na 18. tekmi v tej sezoni dosegli 15. ligaško zmago, nadaljujejo niz neporaženosti proti Valencii. V La ligi niso proti Los che namreč izgubili že 13 tekem. V tem nizu so vpisali osmo zmago. Drugič zapored so se v prvenstvu znašli v zaostanku. Enako je bilo v četrtek proti Eibarju, kjer je z dvema zadetkoma preobrat zrežiral Luis Suarez, ki je tudi proti Valencii dosegel odločilni gol.

V sedmi minuti se je po strelu Joseja Gimeneza z glavo po kotu izkazal Jaume Domenech, štiri minute pozneje pa je na Wandi sledil šok. Jose Gaya je z leve strani podal v sredino, kjer je Uroš Račić "s prve" z mojstrskim udarcem z več kot 25 metrov žogo zavrtinčil v levi zgornji kot nemočnega Jana Oblaka. V 23. minuti so gostitelji izenačili. S kota je žogo na oddaljeno vratnico poslal Thomas Lemar, odlično se je znašel Joao Felix, ki je prišel pred Thierryja Correio in zadel.

Zelo nevaren je bil Atletico na začetku drugega polčasa, pobudo pa je kronal v 54. minuti, ko je Mario Hermoso z dolgo podajo na levi strani zaposlil Joaa Felixa, ki je prodrl, nato pa podal Suarezu, ki je z izjemno natančnim diagonalnim strelom pod roko Domenecha zadel malo mrežico. Madridčani so nato prepustili pobudo netopirjem, v 72. minuti pa izpeljali odličen protinapad v svojem slogu. Po podaji Marcosa Llorenteja jo je uspešno zaključil Angel Correa.

Frenkie de Jong je v Elcheju dosegel vodilni zadetek, pri drugem pa je podal. Foto: Reuters

Z golom in podajo de Jonga Barca slavila v Elcheju

Barcelona, ki je igrala brez kaznovanega Lionela Messija, je petič zapored dobila ligaško tekmo v gosteh. Na stadionu Martineza Valera so gostje povedli v 39. minuti. Akcijo je začel Frenkie de Jong, ki je podal Pedriju, ta pa na levo stran Martinu Braithwaitu. Danski napadalec je poslal predložek v kazenski prostor proti Antoinu Griezmannu, pred katerim je žogo izbil Diego Gonzalez, a slabo, pritekel je de Jong in jo pospravil v prazno mrežo.

Katalonci so imeli več priložnosti in bili nevarnejši, a v 56. minuti je bilo zelo vroče pred gostujočimi vrati, ko se je po napaki Oscarja Mingueze pred Marcom-Andrejem ter Stegnom znašel Emiliano Rigoni, toda nemški vratar je dvoboj iz oči v oči dobil. V 89. minuti je Barca potrdila zmago, potem ko je po desni strani prodrl de Jong, nato pa podal pred vrata, kjer je z glavo zadel Riqui Puig, ki je za prvenec v članskem moštvu blaugrane preskočil Josana.

Real v Vitorii delo opravil že v prvem polčasu

Kraljevi klub je po neuspehih v superpokalu in kraljevem pokalu, v katerem je izpadel celo proti tretjeligašu Alocyanu, rane zacelil z zanesljivo zmago v La ligi. Ker je Zinedine Zidane po okužbi z novim koronavirusom v samoosamitvi, je nogometaše Reala v baskovski prestolnici vodil njegov pomočnik David Bettoni. Gostje so srečanje tako rekoč odločili že po prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0.

Karim Benzema je v letošnji sezoni dosegel deset prvenstvenih zadetkov. Foto: Reuters

V 13. minuti je na Mendizorrotzi nevarno akcijo izpeljal Alaves. Do strela je prišel Martin Aguirregabiria, a je meril mimo vrat. Takoj zatem se je na drugi strani po izvrstni podaji Luke Modrića v imenitnem položaju znašel Karim Benzema, toda Fernando Pacheco se je izkazal z dvema obrambama. Po prvi je do odbite žoge znova prišel francoski napadalec, po posredovanju domačega vratarja pa se je celo zatresla vratnica. Kot je nato izvedel Toni Kroos, z glavo pa je ob neodločnem Florianu Lejeunu zadel Casemiro.

41. minuta je tekla, ko je z desne strani žogo pred kazenski prostor poslal Lucas Vazquez. Eden Hazard jo je podaljšal do Benzemaja, ki jo je zaustavil na 16 metrih in jo poslal pod prečko nemočnega Pacheca. Ob izteku sodnikovega podaljška prvega dela se je domača mreža zatresla še enkrat. Veliko napako je napravil Rodrigo Battaglia, ki je izgubil žogo na sredini. Kroos jo je izvrstno poslal v globino, kjer jo je sprejel Hazard in rutinirano povišal na 3:0.

Po uri igre je Alaves znižal zaostanek. S prostega strela z leve strani je podal Lucas Perez, Joselu pa je bil uspešen z glavo. Toda že deset minut pozneje je Real znova povišal prednost. Končni izid je v 70. minuti z desetim ligaškim golom sezone postavil Benzema. Akcijo je začel Modrić, ki je z dolgo žogo na levi strani zaposlil Francoza. Ta je prodrl v kazenski prostor, preigral Aguirregabirio in z diagonalnim strelom žogo spravil v mrežo.