Carlos Soler je zadel vse tri 11-metrovke za Valencio. Foto: EPA

Real Madrid je zaradi okužb z novim koronavirusom nastopil brez Edena Hazarda in Casemira, zlasti njegova odsotnost pa je bila ključna pri razpletu. Vse štiri zadetke, ki jih je prejel Real Madrid, so bili doseženi po napakah obrambe.

Vratar Reala Thibaut Courtois je bil nemočen. Foto: EPA

Pri prvi enajstmetrovki je z roko v kazenskem prostoru posredoval Lucas Vazquez, strelec avtogola v zaključku prvega polčasa je bil Varane, drugo najstrožjo kazen je Valencii omogočil Marcelo s prekrškom, tretjo pa Sergio Ramos z igranjem z roko.

Real Madrid je tako prvič v zgodovini španskega prvenstva oziroma 118 letih prejel tri zadetke z enajstih metrov na eni tekmi. Strelec vseh treh je bil Carlos Soler (35., 54., 63.), na drugi strani pa je v polno meril Karim Benzema (23.).

Za Real Madrid je bil to drugi poraz v osmih tekmah, Valencia pa je zmagala šele tretjič v novi sezoni in pobegnila z mest v spodnji polovici razpredelnice.

Real Sociedad ostaja vodilni
Vodstvo v ligi je obdržal Real Sociedad, ki je z 2:0 premagal oslabljeno Granado. Gostje so namreč na tekmo zaradi okužb z novim koronavirusom prišli z zgolj sedmimi igralci prve ekipe. Drugi je Villarreal, ki je bil v gosteh uspešnejši od Getafeja s 3:1, tretji pa je Atletico Madrid, ki je v soboto na stadionu Metropolitano nadigral Cadiz s 4:0.

Jan Oblak je znova odlično opravil svoje delo. V letošnji sezoni je na sedmih tekmah španskega prvenstva prejel le dva gola. Foto: EPA

Visoka zmaga Atletica
Atletico je povedel v 8. minuti, ko je Joao Felix po predhodnem slabem izbijanju vratarja Cadiza Jeremiasa Ledesme zadel z glavo.

Na 2:0 je v 22. minuti povišal Marcos Llorente, ki se je na desni strani kazenskega prostora najprej otresel Alexa Fernandeza, nato pa za bližnjo vratnico matiral Ledesmo, ki bi lahko posredoval bolje.

Luis Suarez je v 51. minuti ušel zanki prepovedanega položaja, nato pa z diagonalnim strelom po tleh zatresel mrežo Cadiza za 3:0. Piko na i pa je v 91. minuti z drugim golom postavil Felix.

Atletico je tako zmagal petič v sezoni in je še edino moštvo brez poraza.

Lionel Messi je na začetku drugega polčasa zamenjal poškodovanega Ansuja Fatija, nato pa dosegel dva gola. Trener Barcelone Ronald Koeman je bil očitno zadovoljen z učinkom Argentinca. Foto: EPA

Barcelona končala niz štirih tekem brez zmage
Po petih tednih oziroma dveh remijih in dveh porazih se je na zmagovalno pot vrnila Barcelona. Na domačem stadionu je premagala Betis s 5:2. Dva zadetka je dosegel Lionel Messi, ki je igral le v drugem polčasu, po enega pa Antoine Griezmann, Pedri in Ousmane Dembele.

Fati si je poškodoval meniskus
Trener Barcelone Ronald Koeman je po koncu tekme dobil slabo novico, da se je težje poškodoval eden njegovih ključnih napadalcev. Mladi Ansu Fati bo zaradi poškodbe meniskusa dalj časa odsoten z zelenic.

Zdravniki še razmišljajo, kako sanirati poškodbo, napovedi pa se gibljejo od nekaj tednov do več mesecev. Če bo potrebna operacija, bo 18-letni španski reprezentant okreval od dva do štiri mesece.