Kalidou Koulibaly je padel na kolena po avtogolu, Cristiano Ronaldo pa se je veselil zmage na derbiju. Foto: Reuters

Gostitelji na derbiju niso mogli računati na edinega strelca s prve tekme proti Parmi in stebra obrambe Giorgia Chiellinija, ki si je na treningu poškodoval križne vezi in ga čaka najmanj pol leta premora. Namesto Chiellinija je igral Matthijs De Ligt, ki je v prestopnem roku prišel iz Ajaxa.

Danilo zadel takoj po vstopu
Mattia de Sciglio se je poškodoval že po četrt ure. Moral je zapustiti zelenico in vstopil je Danilo. Brazilski branilec je bil na zelenici manj kot minuto, ko je stara dama izpeljala izjemen protinapad. Douglas Costa je ušel po levi strani in sijajno podal v sredino, kjer je Danilo le še podstavil nogo in potisnil žogo v mrežo. Tri minute zatem je Blaise Matuidi v kazenskem prostoru zaposlil Gonzala Higuaina, ki je mojstrsko preigral Koulibalyja in zabil žogo pod prečko za 2:0.

Neapeljčani so bili popolnoma nemočni. Po pol ure igre je Sami Khedira z roba kazenskega prostora stresel še prečko. Serijski italijanski prvaki so bili za dva razreda boljši tekmec v uvodnih 45 minutah.

Gonzalo Higuain je znova zatresel mrežo nekdanjih soigralcev. Foto: Reuters

Ronaldo s slabim strelom povišal na 3:0
Carlo Ancelotti je na začetku nadaljevanja v igro poslal Maria Ruija in Hirvinga Lozana. Gostje so zaigrali precej odločneje, a v 62. minuti prejeli še tretji zadetek. Razigrani Douglas Costa je z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Cristiano Ronaldo z levico slabo zadel žogo, a mu je vseeno uspelo ukaniti vratarja gostov Alexa Mereta.

Velika vrnitev Napolija v 15 minutah
Vse je že kazalo na gladko zmago Juventusa, ko je Kostas Manolas v 66. minuti znižal z glavo po podaji Maria Rusija s prostega strela. Dve minuti zatem je bil natančen še Lozano po lepi podaji Piotra Zielinskega. Napoli je dobil silovit zalet. Devet minut pred koncem je Jose Callejon podal s prostega strela z desne strani in poslal natančen predložek pred vrata, branilec Giovanni di Lorenzo pa je s kolenom preusmeril žogo v mrežo.

Hirving Lozano je poživil igro Napolija, ki je v drugem polčasu igral odlično. Foto: Reuters

Koulibaly neoviran zatresel lastno mrežo
Na vrsti so bile le še tri minute sodnikovega dodatka. V 92. minuti je Miralem Pjanić s prostega strela z desne strani podal pred vrata, kjer ni bilo nobenega nogometaša stare dame. Koulibaly je popolnoma neoviran z levo nogo zabil žogo v lastno mrežo in lahko se je le prijel za glavo.

Napoli, ki je prejšnji teden dobil dramatično tekmo v Firencah s 4:3, je tokrat v sodnikovem dodatku ostal praznih rok.

Ancelotti: Zapravili smo veliko priložnost
"Juventus ima zares veliko kakovostnih igralcev. Najboljšo igro prikažejo v ključnih trenutkih. Zapravili smo veliko priložnost, saj skoraj eno uro nismo igrali. Res sem bil razočaran z igro vse do zadnje pol ure," je poudaril Carlo Ancelotti, ki je med letoma 1999 in 2001 vodil Juventus.

Calhanoglu z glavo popeljal Milan do prvih treh točk
Na prvi sobotni tekmi sta se na stadionu Giuseppeja Meazze pomerila Milan in Brescia. Edini zadetek na tekmi je z glavo dosegel Hakan Calhanoglu, ki se je ob imenitnem predložku Susa znašel sam v kazenskem prostoru. Milan je tako po porazu v Vidmu z 0:1 osvojil prve točke v letošnjem prvenstvu.