Šlo je za spopad še vedno prvouvrščene ekipe in zadnjeuvrščene ekipe v skupini E.

Azerbajdžan očitno ne odgovarja Hrvaški, saj so tako kot pred štirimi leti le remizirali na kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo.

Luka Modrić je zadel 11-metrovko. Foto: Reuters

Hrvatom je dobro kazalo, saj so v 11. minuti vodili z 0:1, 11-metrovko – to je Hrvatom podaril Anton Krivocjuk, ki je igral z roko v kazenskem prostoru – je uspešno izvedel Luka Modrić. V razmiku naslednjih dveh minut so Hrvati zapravili dve veliki priložnosti, veliki junak Azerbajdžana pa je vratar Emil Balajev, ki je dvakrat ubranil poskus Anteju Rebiću.

Tudi Azerbajdžan je imel svoje priložnosti, ob koncu prvega polčasa je hrvaško mrežo zatresel Dmitri Nazarov, a je sodnik njegov gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja, ki je bil usoden za gostitelje tudi v 67. minuti, ko je zadel Mahir Emreli. Azerbajdžanu pa je v tretje le uspelo proslaviti pravi gol – tega je zabil Tamkin Halilzade. Marcelo Brozović je izgubil žogo, Halilzade je odlično preigraval, z levico je streljal z okoli petih metrov.

Serge Gnabry je potrdil nemško zmago z golom v 93. minuti. Foto: Reuters

Nemci do pomembne zmage
Nemčija se je z zmago z 2:0 nad Severno Irsko v gosteh v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2020 povzpela na vrh skupine C.

Marcel Halstenberg in Serge Gnabry sta pomagala, da je ekipa Joachima Löwa osvojila zelo pomembno zmago, saj je Nizozemska po zmagi s 4:0 nad Estonijo ostala na tretjem mestu z le dvema točkama zaostanka za Nemčijo. Druga je Severna Irska z 12 točkami, kolikor jih ima tudi Nemčija.

Belgija je Škotsko odpravila s 4:0. Foto: Reuters

Belgija brez izgubljene točke
Belgija je v skupini I še šestič zmagala na prav toliko tekmah, in sicer s 4:0 na Škotskem. Zvezdnik Manchester Cityja Kevin De Bruyne je najprej trikrat podal, četrti gol pa je zabil sam. Romelu Lukaku, Thomas Vermaelen in Toby Alderweireld so zadeli v razmiku 32 minut prvega dela.

Rdeči vragi imajo tako tri točke prednosti pred Rusi, ki so Kazahstan premagali z 1:0 po strelu z glavo Maria Fernandesa v 89. minuti. Ciper je v tej skupini nadigral San Marino s 4:0.