Nemci se veselijo drugega zadetka na stadionu Ernsta Happla. Foto: EPA
Frank Lampard je z bele točke rešil točko Angliji. Foto: EPA
Steven Gerrard in Denis Garmeš
Steven Gerrard si je za prekršek nad Denis Garmašem prislužil drugi rumeni karton. Foto: EPA
Guillaume Gillet (desno)
Guillaume Gillet je izenačil na stadionu Kralja Baudoina, ki je bil po dolgem času znova poln do zadnjega kotička. Foto: EPA
Mattia Destro
Mattia Destro je že v peti minuti načel mrežo Malte. Foto: EPA
Remi Hrvatov v Bruslju, zmaga Nemcev na Dunaju

Avstrijska reprezentanca, ki se je zadnjič kvalificirala na svetovno prvenstvo leta 1998, ima tokrat visoke cilje. Pred 47.000 gledalci na razprodanem stadionu Ernsta Happla so gostitelji začeli zelo napadalno.
Avstrijci napadali, Reus zadel
V uvodne četrt ure je imel tri priložnosti Martin Harnik, nevaren pa je bil tudi Andreas Ivanschitz. Pri Nemcih je bil nevaren le Thomas Müller. S prvo pravo akcijo so gostje povedli, v predzadnji minuti prvega dela je Miroslav Klose sijajno zaposlil Marca Reusa, ki je z desnico matiral Marca Almerja.
Junuzović vlil upanje
"Elf" je drugi polčas začel precej bolje, namesto Reusa je vstopil Mario Götze. V 52. minuti je Veli Kavlak v kazenskem prostoru podrl Müllerja, z bele točke pa je Mesut Özil povišal na 0:2. Avstrijci se niso vdali in pet minut zatem je Marko Arnautović z desne strani podal pred vrata, kjer je Zlatko Junuzović spretno podstavil nogo in poskrbel za veliko navdušenje na tribunah.

Arnautović zapravil izjemno priložnost
V zadnjih minutah so se Nemci le še panično branili, kapetan Philipp Lahm je v 86. minuti žogo izbil še pred golovo črto po strelu Emanuela Pogatetza z glavo, v naslednji akciji pa je bil Arnautović popolnoma osamljen pred Manuelom Neuerjem, a je s petih metrov streljal mimo vrat, žoge ni najbolje zadel in Nemci so si pošteno oddahnili. Tudi selektor Joachim Löw je po tekmi priznal, da so imeli veliko sreče.

Ukrajinci navdušili na Wembleyju
Angleži so na Wembleyju imeli več od igre v uvodnih minutah, a tudi Ukrajinci so bili nevarni, že v 4. minuti je Oleg Gusev nevarno streljal, Joe Hart je žogo s skrajnimi močmi odbil v kot. V 11. minuti je Jermain Defoe z 20 metrov zatresel mrežo, a je turški sodnik Cuneyt Cakir zadetek razveljavil, saj naj bi pred tem naredil prekšek nad Andrejem Jarmolenkom. Tom Cleverley je v 34. minuti iz ugodnega položaja meril naravnost v vratarja Andreja Pjatova. Kazen je prišla šest minut pred odmorom, z lepim strelom z desnico z 20 metrov je zadel Evgen Konopljanka. V zadnji minuti prvega dela je Cleverley stresel vratnico.

Tudi v nadaljevanju so bili Ukrajinci zelo nevarni. Angleži so jih šele v zaključku zares stisnili v obrambo. Osem minut pred koncem je rezervist Danny Welbeck zadel vratnico. V 87. minuti je Evhen Hačeridi v kazenskem prostoru igral z roko, najstrožjo kazen je izkoristil Frank Lampard. V naslednji minuti je Steven Gerrard prejel drugi rumeni karton po prekršku nad Denisom Garmašem.
Hrvati zadovoljni s točko v Bruslju
Belgija je bila večji del derbija skupine A boljša od Hrvaške, a se je vseeno morala zadovoljiti le s točko (1:1). Hrvati so povedli že v 6. minuti, ko je podajo Darije Srne pred vrata slabo ocenil Vincent Kompany, Ivan Perišić pa je poslal žogo v mrežo. V sodnikovem podaljšku prvega dela je z močnim strelom izenačil Guillaume Gillet. "Boljši smo bili 80 minut srečanja, zelo sem razočaran, da smo izgubili dve točki," je dejal belgijski selektor Marc Wilmots.
Soldado odločil v Tbilisiju
Svetovni in evropski prvaki Španci so v Tbilisiju po velikih težavah premagali Gruzijo z 1:0 ko je tri minute pred koncem po podaji Cesca Fabregasa zadel Roberto Soldado. V prvem polčasu je imela najlepšo priložnost Gruzija, saj je Aleksander Amisulašvili zadel vratnico.
Francozi v drugem polčasu nadigrali Beloruse
Španci bodo oktobra v velikem derbiju v Madridu gostili Francoze. Galski petelini so v St. Denisu ugnali Belorusijo s 3:1. V prvem polčasu izbranci Didierja Deschampsa niso blesteli. V 49. minuti je Franck Ribery ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Etienne Capoue zatresel mrežo. Sredi drugega polčasa je Christophe Jallet želel podati pred vrata, a je žoga končala tik pod prečko (2:0). Francoski vratar Hugo Lloris je v 72. minuti obranil poskus Sergeja Kornilenka z bele točke, pritekel je Anton Putsila in znižal na 2:1. Končni izid je postavil Ribery z mojstrskim strelom prek vratarja Sergeja Veremenka.