Dries Mertens je v 81. minuti zadel le dve minuti po vstopu na zelenico. Foto: Reuters
Jose Callejon
Gesta Joseja Callejona po golu za 1:0. Ob njegovem zadetku se je na igrišče ravno vračal branilec Juventusa Giorgio Chiellini, ki si je moral ob robu zelenice zamenjati dres. Foto: Reuters
Michel Bastos
Michel Bastos je dosegel drugi zadetek za Romo na gostovanju pri Sassuolu. Foto: EPA
Kaka
Kaka je že v soboto ob svojem 300. nastopu za Milan dvakrat zadel ob zmagi rdeče-črnih s 3:0 nad Chievom. Končni izid je v 54. minuti postavil s sijajnim strelom od daleč. Foto: Reuters

V 37. minuti je po predložku Lorenza Insigneja z volejem z desnico ob Kwadwu Asamoahu iz bližine zadel Jose Callejon, ki je bil morda za las v nedovoljenem položaju, na 2:0 pa je v 81. minuti po podaji Gorana Pandeva povišal Dries Mertens s strelom po tleh s približno 14 metrov ob neodločnem Claudiu Marchisiu. Makedonec in Belgijec sta v igro vstopila le malo prej. Napoli je zadal Juventusu drugi poraz v tej sezoni. Prvega je doživel v Firencah 20. oktobra.
Neapeljčani so bili sploh v prvem polčasu veliko boljši tekmec. Trikrat se je moral z lepimi obrambami izkazati vratar gostov Gianluigi Buffon. Stari dami se je zelo poznala odsotnost kaznovanega Carlosa Teveza, saj je sporožila samo en strel v okvir vrat. Tudi v drugem polčasu, ko je Napoli igral nekoliko manj navdihnjeno, Torinčani niso pokazali praktično ničesar.

Rizzoli glavna tema tekme Sassuolo - Roma
Drugouvrščena Roma (s tekmo manj zaostaja za 11 točk za Juventusom) je v gosteh z 0:2 premagala Sassuolo. V 16. minuti je za 0:1 mrežo zatresel Mattia Destro, končni izid pa je v 96. minuti postavil Michel Bastos.
Srečanje je najbolj zaznamovala odločitev sodnika Nicole Rizzolija, ki je v 36. minuti najprej dosodil 11-metrovko za Sassuolo, po petih minutah pa po posvetovanju s pomočniki spremenil svojo odločitev. Pred končno odločitvijo je za mnenje vprašal napadalca Nicolo Sansoneja, ki je padel po "prekršku" Mehdija Benatie. Igralci obeh moštev so po dosojeni 11-metrovki protestirali, gostje, ker se niso strinjali s to odločitvijo, gostitelji pa zato, ker so menili, da si Benatia zasluži tudi rdeči karton.
"Rizzoli ni nameraval pokazati na belo točko, sodnik na golovi črti pa je menil, da je to 11-metrovka. Nato je Rizzoli vprašal Sansoneja, naj mu pove, kaj se je v resnici zgodilo, in mu ob tem zagotovil, da mu ne bo pokazal rumenega kartona zaradi simuliranja. Sansone je dejal, da mu je spodrsnilo, a da sem ga povlekel za dres. Sodnik se je odločil, da ne bo 11-metrovke," je po tekmi povedal Benatia.

31. krog:
NAPOLI
- JUVENTUS 2:0 (1:0)
Callejon 37., Mertens 81.
Napoli: Reina, Henrique , Ghoulam, Fernandez, Albiol, Inler , Hamšik ( 79./Mertens), Callejon ( 88./Džemaili), Jorginho, Higuain ( 73./Pandev), Insigne.

Juventus:
Buffon, Lichtsteiner , Bonucci , Chiellini, Caceres, Pogba ( 61./Marchisio), Vidal , Asamoah ( 53./Isla), Pirlo, Llorente, Osvaldo ( 69./Vučinić).
Sodnik: Daniele Orsato

BOLOGNA - ATALANTA 0:2 (0:2)
De Luca 22., Estigarribia 26.
Krhin (Bologna) je igral vso tekmo.

MILAN - CHIEVO 3:0 (2:0)
Balotelli 4., Kaka 27., 54.
Thereau (Chievo) je v 92. minuti z 11-m streljal v prečko.
Birsa (Milan) je bil na klopi. Cesar je igral od 69. minute, Lazarević (oba Chievo) je bil na klopi.

SASSUOLO - ROMA 0:2 (0:1)