Gonzalo Higuain je potrdil zmago Juventusa nad Laziem. Foto: Reuters
Nogometaši Napolija
Nogometaši Napolija so že v uvodnih 10 minutah povsem utišali San Siro, ko sta v polno zadela Insigne in Callejon. Milan je uspel zaostanek le prepoloviti prek Kucke (1:2). Foto: Reuters

Oba gola sta padla v prvi polovici prvega polčasa. Najprej je v 5. minuti zadel Dybala, ki je po lepem vložku z glavo Maria Mandžukića s polvolejem v spodnji levi kot premagal nemočnega Federica Marchettija.

Na 2:0 je povišal Higuain. Izvrstni argentinski napadalec je izkoristil lep predložek Juana Cuadrada pred vrata, prehitel je Stefana De Vrija, podstavil nogo in hladnokrvno zatresel mrežo. Rimljani nikakor niso uspeli resneje zapretiti gostiteljem.

Juventus je na svojem stadionu v ligi zmagal že 27. zapored, to je bila sicer tudi 300. tekma italijanskega prvenstva trenerja Massimiliana Allegrija. Neslavni niz Lazia proti 'stari dami' se nadaljuje, rimski kolektiv Juventusa ni premagal že na zadnjih 25 ligaških obračunih.

21. krog, nedeljske tekme:
JUVENTUS - LAZIO 2:0 (2:0)
Dybala 5., Higuain 17.

Juventus: Buffon, Chiellini, Bonucci, Lichtsteiner (74./Barzagli), Pjanić, Asamoah, Khedira, Mandžukić, Higuain (87./Pjaca), Cuadrado, Dybala (82./Rincon).

Lazio: Marchetti, de Vrij, Patric, Wallace, Radu (60./Lukaku), Parolo, F. Anderson, Biglia (60./Đorđević), Milinković Savić, Lombardi (66./Murgia), Immobile.

Sodnik: Davide Massa

GENOA - CROTONE 2:2 (1:0)
Simeone 43., Ocampos 66./11-m; Ceccherini 54., Ferrari 74.

PALERMO - INTER 0:1 (0:0)
Mario 65.
: Gazzi 95.; Ansaldi 79.
Anđelković (Palermo) je bil na klopi, Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

PESCARA - SASSUOLO 1:3 (0:1)
Bahebeck 56.; Matri 1., 73., Pellegrini 65.

Tello 18., Babacar 52./11-m, Chiesa 94.
Birsa in Cesar (oba Chievo) sta igrala vso tekmo, Iličić (Fiorentina) je bil na klopi.

MILAN - NAPOLI 1:2 (1:2)