Raheem Sterling je Cityju v dramatični končnici zagotovil zmago. Foto: Reuters
Sterling je gol proslavil z navijači, kar ga je stalo rumenega kartona, drugega na tekmi. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Sterling je gol proslavil z navijači, nastala je gneča, pri kateri so morali posredovati policija in redarji. Najslabše pa jo bo morda odnesel nogometaš Cityja, Sergio Aguero, saj ga je eden izmed redarjev prijavil policiji, češ da ga je udaril med prerivanjem. Nogometaš je to na Twitterju že zanikal: "Gre za laži in posnetki to dokazujejo." Foto: Reuters
Marouane Fellaini
Manchester United tudi po tretjem krogu ostaja neporažen. Med strelce sta se tokrat vpisala zamenjavi Marcus Rashford in Marouane Fellaini. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho je lahko zadovoljen po prvih treh krogih, saj je njegova ekipa na vrhu lestvice angleškega prvenstva. Foto: Reuters

Manchester City se je izognil drugemu spodrsljaju v Premier ligi, v dramatični končnici jih je z golom pred novim remijem rešil Sterling.

Bournemouth je odlično začel srečanje, v 13. minuti je povedel prek Charlieja Danielsa, ki je poskrbel za pravo mojstrovino. Zadel je iz voleja z roba kazenskega prostora, žoga je končala tik pod prečko.

Manchester City je izenačil v 21. minuti, ko je Gabriel Jesus sprejel podajo v kazenskem prostoru, žogo je poslal v spodnji levi kot. Ko je že bilo videti, da tekma ne bo dala zmagovalca, je Sterling močno streljal s sredine kazenskega prostora in zadel (podal mu je Danilo). Sterling je po doseženem golu stekel do navijačev, kar ga je stalo rumenega kartona, drugega na tekmi, tako da je moral zapustiti zelenico. Trener Cityja, Pep Guardiola, je po tekmi povedal, da zahteva pojasnilo, zakaj je sodnik Mike Dean kaznoval Sterlinga. "Stekel je, da bi proslavil gol. Če ne moremo slaviti z navijači, potem bi morali biti brez njih." Guardiola se jezi, saj na Sterlinga ne bo mogel računati na tekmi z Liverpoolom.

Mourinho: Igrali smo čvrsto
Manchester United je navijače na Old Traffordu, zbralo se jih je več kot 75 tisoč, razveselil z goli šele v drugem polčasu, in to ob koncu srečanja. Največjo priložnost so varovanci Joseja Mourinha zapravili v 53. minuti, ko je Romelu Lukaku, najboljši strelec ekipe v tej sezoni (dosegel je tri gole), slabo izvedel enajstmetrovko (to je sodnik Michael Oliver dosodil, ker je igralec Leicestra Danny Simpson v kazenskem prostoru igral z roko), s parado se je izkazal Kasper Schmeichel.

Portugalec na klopi Uniteda je z menjavama zadel v polno. Marcus Rashford je vstopil v igro v 67. minuti, že tri minute pozneje pa je dosegel vodilni zadetek. Rashford, ki je sprejel predložek Henrikha Mhitarjana iz kota, je streljal nizko po sredini gola in zadel.

Fellaini, ki je vstopil v igro v 74. minuti, je zadel po osmih minutah, preživetih na nogometni zelenici. Žogo je sprejel v kazenskem prostoru, hitro se je odzval in streljal za 2:0.

Lukaku je imel ob izteku srečanja priložnost za povišanje vodstva, a je žoga končala tik nad prečko.

"Mislim, da smo igrali zelo dobro. Če bi moral izbrati besedo, s katero bi opisal igro svoje ekipe, bi rekel čvrsto," je po tekmi povedal Mourinho.