Xherdan Shaqiri je bil junak srečanja v St. Gallnu. Podal je iz kota ob prvem zadetku in nato zadel še dvakrat. Foto: EPA
Giedrius Arlauskis
Giedrius Arlauskis je nespretno odbil žogo kar v lastno mrežo. Foto: EPA
Rubin Okotie
Rubin Okotie je odločil tekmo na Dunaju. Foto: EPA

Švicarji, ki so na svetovnem prvenstvu prišli do osmine finala, so v uvodnih dveh krogih izgubili proti Angliji z 0:2 in v Mariboru proti Sloveniji (0:1). San Marino so premagali s 4:0. Tokrat pa so mučili več kot eno uro.
Velika napaka vratarja Arlauskisa
Litovci so se organizirano branili, pritisk izbrancev Vladimirja Petkovića pa se je stopnjeval.
Švicarji so do vodstva prišli v 66. minuti ob pomoči tekmecev, saj je žogo v lastno mrežo poslal kar vratar Giedrius Arlauskis s slabim posredovanjem po kotu Xherdana Shaqirija. Že dve minuti zatem je zadel še Fabian Schär, Litovci so slabo nastavili prepovedan položaj. Shaqiri je le še potrdil zmago z zadetkoma v 80. in 90. minuti, obakrat je podal Josip Drmić. Končni izid je postavil z najlepšim zadetkom večera, saj je žogo v mrežo poslal s peto.
San Marino prekinil niz 61 porazov
Reprezentanci San Marina in Estonije sta se razšli brez golov. San Marino je tako osvojil prvo točko v teh kvalifikacijah in prekinil niz 61 zaporednih porazov. Za to ekipo je današnji uspeh šele peta tekma od 124 uradnih, na katerih ni doživela poraza.

Avstrijci v odličnem položaju
Avstrija je v skupini G premagala Rusijo z 1:0. Odločilni zadetek na Dunaju je dosegel rezervist Ruben Okotie v 73. minuti po podaji Floriana Kleina. Avstrijci, ki so zmagali tudi brez najboljšega nogometaša Davida Alabe, imajo že deset točk in so na najboljši poti v Francijo.
Še en evropski nogometni malček je prišel do velikega uspeha. Liechtenstein je v skupini G v gosteh premagal Moldavijo (0.1), edini strelec je bil Franz Burgmeier v 74. minuti.
Jovetić priigral točko Črni gori
V Črni gori so Švedi prek Zlatana Ibrahimovića povedli že v 9. minuti. Gostitelji so bili nevarni ves drugi polčas, izenačili pa po golu Stevana Jovetića v 80. minuti z bele točke.