Junak gostiteljev je bil Carlos Tevez, ki je dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Strela Carlosa Teveza ni uspel blokirati Ashley Cole, Peter Čech je bil prav tako brez moči. Foto: Reuters
Manuel Almunia, arsenal
Manuel Almunia je v prvem polčasu takole obranil enajstmetrovko, v drugem pa napravil dve napaki, po katerih so gostje zadeli. Foto: EPA
Frederic Piquionne
Francoz Frederic Piquionne je z glavo dosegel edini zadetek na tekmi med West Hamom in Tottenhamom. Foto: EPA
Martin Škrtel, Darren Bent
Darren Bent je dvakrat zatresel mrežo Liverpoola (2:2). Foto: Reuters

Chelsea, ki je še naprej brez Franka Lamparda, je tako klonil prvič po seriji osmih zaporednih zmag v angleškem prvenstvu. Letošnjo sezono so modri začeli izjemno, na prvem resnejšem preizkusu pa so doživeli tudi prvi neuspeh.
Čech brez moči ob natančnem strelu Teveza
V precej dolgočasnem prvem polčasu je imel najlepšo priložnost branilec Chelseaja Branislav Ivanović, ki je v 29. minuti z glavo zadel okvir vrat. V 59. minuti je Yaya Toure priboril žogo na sredini igrišča ter podal do Teveza, ki je krenil proti vratom Petra Čecha. Argentinec je potegnil nekoliko na desno, streljal mimo Ashleyja Cola v daljši vratarjev kot in povedel gostitelje v vodstvo.
V 76. minuti se je priložnost ponudila Alexu, ki je imel veliko prostora, a je žogo z glavo zgrešil. Brazilski branilec je tako streljal kar z ramo, žoga pa je zletela mimo vrat. Carlo Ancelotti je kljub zaostanku iz igre v 75. minuti presenetljivo potegnil Didiera Drogbaja, namesto napadalca iz Slonokoščene obale je vstopil Daniel Sturridge, ki je tri leta preživel pri Manchester Cityju. Italijanski strokovnjak na klopi modrih je deset minut pred koncem v igro poslal tudi izjemno obetavnega, komaj 17 letnega vezista, Josha McEachrana, ki je debitiral v Premier ligi. Večje priložnosti si gostje niso uspeli več priigrati, varovanci Roberta Mancinija so uspeli brez težav zadržati vodstvo.
Črn dan londonskih velikanov
Neuspešna sta bila tudi ostala londonska velikana. Tottenham je z 1:0 klonil pri mestnemu tekmecu West Hamu, ki je s prvo zmago v sezoni pobegnil z dna. Gol je dosegel Frederic Piquionne.
Almunia tragični junak na Emiratesu
Presenečenje je pripravil West Bromwich Albion, ki je na Emiratesu ugnal Arsenal (2:3). Tragični junak srečanja je nedvomno vratar topničarjev Manuel Almunia. Španski čuvaj mreže se je izkazal v 38. minuti, ko je Chrisu Buntu obranil strel z bele točke. V drugem polčasu je goste v vodstvo povedel Peter Odemwingie. Nogometaš nigerijsko-tatarskih korenin je zadel po lepi podaji Jeroma Thomasa, ki je uspešno preigraval po levi.
Sledili sta dve napaki Almunie. Najprej ga je s strelom v 52. minuti presenetil Čilenec Gonzalo Jara, ki je udaril z desne, žoga pa se je od nespretnega Almunie odbila v mrežo. V 73. minuti je pustil Španec prazna vrata, zadel pa je Thomas. Le dve minuti kasneje je kanček upanja domačim navijačem vlil Samir Nasri. Francoz je zadel tudi v sodnikovem dodatku, a je za preobrat topničarjev zmanjkalo časa.

Rdeči vragi le remizirali v Boltonu
Manchester Unitedu ni uspelo ujeti priključka s Chelseajem. Rdeči vragi so na gostovanju le remizirali z Boltonom, potem ko so dvakrat zaostajali. Prednost domačih sta izničila Nani in MIcahel Owen.