Sodnik Mike Jones je v zadnji minuti izključil Pabla Zabaleto in Bacaryja Sagnaja. Foto: EPA
Roy Hodgson
Roy Hodgson je že dalj časa v nemilosti navijačev, ki so siti njegovih zgrešinih taktik, zaradi katerih je Liverpool v Premier ligi postal tarča posmeha. Foto: EPA
Cristophe Berra in Didier Drogba
Didier Drogba nikakor ne najde prave forme. Foto: EPA

Najbolj zadovoljni so lahko z razpletom pri Manchester Unitedu, ki je še vedno brez poraza. City zaostaja dve točki, a ima tudi dve tekmi več, tretji pa je Arsenal.
Van Persie in Fabregas v vratnico
Srečanje na stadionu Emirates so precej bolje začeli topničarji. V 9. minuti je Robin van Persie zadel vratnico. Pobudo gostiteljev se je nadaljevala, v 28. minuti je Samir Nasri lepo podal do Cesca Fabregasa, ki je prav tako zatresel le vratnico, odbito žogo je v okvir vrat poslal še Theo Walcott, a je bil v prepovedanem položaju.
V drugem polčasu je ritem igre precej padel. Najlepšo priložnost je imel van Persie v 61. minuti, a se je z izjemno parado izkazal Joe Hart. V zadnji minuti sta bila izključena Bacary Sagna in Pablo Zabaleta, ki sta se odrivala ob robu igrišča. Gostitelji so imeli premoč (streli na gol 13:5, v okvir vrat 8:0, koti 7:2), a pred vrati so se znova preveč obotavljali.
Nesrečni Bosingwa še poglobil krizo Chelseaja
Črni niz Chelseaja se nadaljuje. Sredi novembra so imeli še pet točk naskoka pred Manchester Unitedom, po senzacionalnem porazu proti Wolverhamptonu pa so v izgubljenem položaju. Že v peti minuti je Stephen Hunt podal s kota, Jose Bosingwa pa je nespretno matiral svojega vratarja Petra Čecha. V 26. minuti je imel veliko priložnost Salomon Kalou, a je njegov strel Wayne Hennessey odlično zaustavil.
V drugem delu so bili gostje precej boljši, a Kalou, Didier Drogba in Florent Malouda niso izkoristili lepih priložnnosti. Wolverhampton je z izjemno borbenostjo prišel do zlata vrednih treh točk v boju za obstanek. Carlo Ancelotti je le zmajeval z glavo, krizi modrih ni videti konca.
Hodgson s taktiko znova brcnil v temo
Prosti pad Liverpoola se nadaljuje. Po zmagi nad Boltonom je zdaj sledil hud poraz v Blackburnu. Led je bil prebit v 32. minuti. Mame Diouf je osmešil branilca Glena Johnsona in z natančno podajo pred golom našel Martina Olssona, ki je zadel iz neposredne bližine. Vodstvo je šest minut kasneje z mojstrsko potezo podvojil Benjani Mwaruwari. Domači so v drugem polčasu zadeli še tretjič. Po levi strani je prodrl David Hoilett, zlahka preigral Johnsona in Martina Škrtla ter podal pred vrata, kjer je žogo v mrežo potisnil Benjani. Liverpool je v 81. minuti zadel častni zadetek, ko je po odbiti žogi vratarja matiral Steven Gerrard. Ta je v 86. minuti zapravil tudi enajstmetrovko in z Liverpoolom zamudil še zadnji vlak za morebiten ugoden izid.